• Sklep
  • Odbierz prezent
Czwartek z “tłustym” kalendarzem dla euro, dolara, funta oraz franka

Liczne publikacje makroekonomiczne. W czwartek poznamy m.in odczyty inflacyjne i dynamikę PKB. Spotkanie w Hanoi przedwcześnie zakończone.

Bez porozumienia

Wcześniej niż zaplanowano zakończyły się rozmowy między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną. Szczyt w Hanoi gdzie spotkali się prezydenci Donald Trump i Kim Dzong Un nie przyniósł żadnego porozumienia. Według Białego Domu nie jest to jeszcze czas na podpisywanie porozumień. Jednak stwierdzono również, że podczas spotkań zostały przeprowadzone konstruktywne rozmowy i obie strony patrzą z nadzieją w przyszłość. Rynki przyjęły taki bieg wydarzeń ze względnym spokojem.

Złotówka o poranku

W czwartkowy poranek nasza waluta traci do euro i franka szwajcarskiego. Obie waluty wyceniane są kolejno na 4,31 zł oraz 3,80 zł. Z kolei lepiej złotówka radzi sobie w stosunku do funta brytyjskiego i dolara. Brytyjska waluta potaniała do 5,03 zł, a cena dolara amerykańskiego na początku dnia oscyluje w okolicy poziomu 3,79 zł. W ciągu dnia notowania mogą się jednak nieco zmienić. W kalendarzu makroekonomicznym przewidziano bowiem szereg odczytów. Najważniejszą publikacją z polskiej gospodarki będzie dynamika PKB w IV kwartale 2018 roku.

Coraz ciekawiej

Z godziny na godzinę będzie nam przybywać odczytów makroekonomicznych. Czwartkowy kalendarz zawiera bowiem szereg zaplanowanych publikacji. Do najważniejszych z nich będą należały odczyty inflacyjne z krajów europejskich oraz wstępne dane dotyczące PKB w Stanach Zjednoczonych. Należy zatem zwrócić dziś szczególną uwagę na notowania wspólnej waluty i dolara amerykańskiego.


Internetowykantor.pl

Pierwszy kantor internetowy w Polsce. Oferuje szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut. Obecnie ponad 300 tys. klientów.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk