• Odbierz prezent
Czwartek na GPW - dobre złego początki

Choć na początku dzisiejszej sesji na GPW obserwowaliśmy bardzo pozytywne na stroje, to przez większą część dnia indeks WIG spadał. Tylko dzięki mocnemu początkowi sesji na koniec dnia zamknął się 0,27% powyżej wczorajszego poziomu.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 zyskał dziś 0,18%. W gronie blue chipów najsłabiej spisał się PKO BP (-3,28%). Mocne spadki zaliczyły także Energa (-2,96%) i Alior Bank (-2,78%). Najlepiej spisywały się spółki odzieżowe i paliwowe, a na czele zyskujących mieliśmy LPP (+2,91%) i PKN Orlen (+2,37%). Wśród blue chipów ważne wydarzenie związane było dziś ze spółką CD Projekt, która publikowała swoje wyniki finansowe. Były one zbliżone do oczekiwań, przez co nie wpłynęły znacząco na notowania spółki.

Lepiej od dużych wypadły średnie spółki – indeks mWIG40 zyskał 0,74%. Słabo spisały się za to małe podmioty  - indeks sWIG80 spadł o 0,58%.

 

W przekroju sektorowym najsłabiej wypadły dwie mniej znaczące branże – motoryzacja i media. WIG-MOTO stracił 1,40%, a WIG-MEDIA 1,28%. Najlepiej wypadły z kolei wspomniane już wcześniej spółki odzieżowe i paliwowe – indeks WIG-ODZIEZ zyskał 2,51%, a WIG-PALIWA 1,42%.

W ujęciu całego parkietu dominował dziś kolor czerwony. Spółek zniżkujących było 169 (40%, łącznie z rynkiem NewConnect), podczas gdy tych, których akcje rosły tylko 114 (27%).

 

Czytaj także: GetBack - historia upadku większego niż Amber Gold

GetBack SA w zaledwie pięć lat stał się drugim co do wielkości graczem na rynku windykacyjnym w Polsce i został wyceniony na 2 mld zł. Spółka, która jeszcze dwa miesiące temu otrzymała nagrodę od GPW, ma aktualnie zawieszone notowania. Jaka jest historia wzlotu i upadku firmy?   Odpowiedzialny za.. Czytaj
GetBack - historia upadku większego niż Amber Gold

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk