• Odbierz prezent
Czerwono na rynku kryptowalut - Bitcoin wpadł w spiralę spadków?

Rynek kryptowalut znów ma kłopoty. Popyt wyraźnie słabnie, co przekłada się na silną przecenę nie tylko Bitcoina, ale również pozostałych walut cyfrowych. Od niedzieli cały rynek kryptowalut skurczył się o 1/5.

 

Od ostatniego dołka Bitcoin odbijał się dość niemrawo i wydawało się, że nie będzie w stanie ponownie wyjść ponad poziom 12 tys. dolarów. Ostatecznie mu się to udało, ale przy wyraźnie malejących obrotach na rynku, co sugerowało słabość strony popytowej. W efekcie obserwowaliśmy kolejną wyprzedaż i kurs BTC/USD ponownie zszedł poniżej poziomu 12 tys. dolarów, który obecnie stanowi kluczowy opór na rynku. Od lokalnego szczytu w okolicy 13 tys. dolarów spadki sięgnęły już 20% i rynek po raz kolejny zbliża się do psychologicznej bariery 10 tys. dolarów. Warto odnotować, że w ostatnim czasie obroty na rynku Bitcoina (wg coinmarketcap.com) spadły do poziomów, których nie obserwowaliśmy od 1,5 miesiąca. Długi okres spadków zniechęca nowe osoby do zakupu bitcoinów, a bez silnego popytu nie będzie szans na kontynuację dynamicznego trendu wzrostowego, który obserwowaliśmy w ubiegłym roku. Najgorszym scenariuszem dla BTC jest wpadnięcie w spadkową spiralę, w której spadki napędzają kolejne spadki (poprzez słabnięcie popytu).

 

BTC/USD

btcusd

 

Na rynku dominuje czerwień

Spadki na rynku kryptowalut są niezwykle szerokie. Jeśli spojrzymy na zestawienie walut cyfrowych o najwyższej kapitalizacji, to zielony kolor zobaczymy dopiero przy PIVX, który zajmuje 44. miejsce! W pierwsze setce zyskuje jeszcze tylko Cryptonex (68. miejsce). W perspektywie 24 godzin niemal wszystkie kryptowaluty z TOP10 tracą po kilkanaście procent. Wyjątkiem jest Stellar, który zniżkuje tylko o 9,00%.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk