• Sklep
  • Odbierz prezent
Dogecoin DOGE kryptowaluty

Dogecoin zaczynał jako żart, a obecnie jest uznaną kryptowalutą, cieszącą się dużą popularnością. Co warto wiedzieć o tej kryptowalucie?

 

Krótka historia Dogecoina

Kryptowaluta Dogecoin (DOGE) początkowo stanowiła raczej humorystyczną koncepcję niż poważny projekt. Została zaprojektowana przez Billy’ego Markusa jako zabawna kryptowaluta, która wzięła nazwę od memu psa rasy shiba inu, określonego w internecie jako „doge”. Twórca tej kryptowaluty nawet nie przypuszczał, że jego humorystyczne dzieło osiągnie taki status w świecie kryptowalut.

Kryptowaluta ta powstała w grudniu 2013 r., a w 2014 r. jej kapitalizacja rynkowa wynosiła już 60 mln USD.

Nad dalszym rozwojem Dogecoina pracowało wielu deweloperów. Znaczący wkład w rozwój tej kryptowaluty wniósł Jackson Palmer.

 

Czym się wyróżnia?

Dogecoin jest zbliżony do Bitcoina pod względem technologicznym. Wśród innych kryptowalut wyróżnia się przede wszystkim aspektem społecznym. Miał on na celu wywołanie pozytywnych emocji u użytkowników, nie oczekiwano, że będzie traktowany poważnie. Ten właśnie aspekt spowodował zbudowanie ogromnej społeczności zwolenników tej kryptowaluty.

Dogecoin różni się od Bitcoina algorytmem. Jest on oparty na algorytmie Scrypt w odróżnieniu od powszechnie znanego algorytmu SHA-256.

Proces miningu jest podobny do miningu innych kryptowalut. Podobnie jak w przypadku wielu innych kryptowalut, minerzy otrzymują nagrody za wydobycie bloków. W przypadku Dogecoina początkowo były one losowe, a obecnie ich wysokość jest stała 10 000 DOGE.

Na tle innych kryptowalut Dogecoin wyróżnia się niskimi opłatami transakcyjnymi i szybkością przetwarzania transakcji. Opłaty często wynoszą jedynie 0,01 USD, co zachęca wiele osób do korzystania z tej kryptowaluty.

 

Dogecoin jako inwestycja

Dogecoin znajduje się wśród 40 najbardziej popularnych kryptowalut na świecie. Jego kapitalizacja rynkowa obecnie wynosi około 283 100 035 USD. Chociaż nie zalicza się do wiodących kryptowalut, jest jednak liczącym się graczem na rynku. Wolumen obrotu w ciągu 24 godzin przekracza 3,5 mln USD.

W ostatnim czasie wartość Dogecoina spadła znacząco, podobnie, jak wielu innych kryptowalut, głównie z powodu zawirowań regulacyjnych.

 

FXMAG kryptowaluty czego jeszcze nie wiesz o dogecoin kryptowaluty bitcoin dogecoin mining 1

Źródło: coinmarketcap

 

Dogecoin jest dostępny na wielu giełdach kryptowalut, takich jak m. in. Poloniex, Bittrex, HitBTC.

Dogecoin oferuje użytkownikom własny portfel. Może także być przechowywany w wielu innych portfelach online i offline. Popularne jest również przechowywanie Dogecoin w portfelach Ledger i Jaxx.

Prawdopodobnie popularność kryptowalut będzie nadal rosła. Oprócz tych najbardziej znanych, takich jak Bitcoin, rozwija się wiele innych mniejszych kryptowalut z dużym potencjałem. Przykładem może być Dogecoin, który z humorystycznego projektu rozwinął się w kryptowalutę, która cieszy się sporym uznaniem.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk