• Odbierz prezent
rekonstrukcja rządu
Z artykułu dowiesz się:

- Jakich zmian możemy oczekiwać w polskim rządzie

To już niedługo poznamy prawdopodobnie nowego szefa resortu finansów i innych ministrów w zapowiadanej przez Premiera Mateusza Morawieckiego rekonstrukcji rządu. Najwięcej emocji budzi właśnie pytanie dotyczącego tego, kto przejmie stery w istotnym dla gospodarki ministerstwie.

 

Tak jak zapowiadano, po Święcie Trzech Króli poznamy nowy skład rządu. Zmiany personalne mają być niespodzianką i mają dokonać się w najważniejszych resortach. Wicemarszałek Senatu – Adam Bielan zapowiedział, że od rekonstrukcji dzielą nas raczej godziny, niż dni. Według wicemarszałka zmiany mają być głębokie, ale jak sam stwierdził, nie chce zdradzać zawczasu tego, co osobiście ma ogłosić Premier Morawiecki. Bielan nie był także zbyt skory, aby podać liczbę ministerstw, których dosięgnie rekonstrukcja. Dociekliwie pytany, odpowiedział jedynie, że będzie ich mniej niż dziesięć, a wśród nich znajdzie się na pewno resort finansów i rozwoju.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk