• Sklep
  • Odbierz prezent
Czas korekty

Ustanowiony na poziomie 35 000 PLN szczyt cenowy Bitcoina w relacji do Złotówki to połowa historycznej ceny, jaką kiedykolwiek płacono za flagową kryptowalutę. Po gwałtownych i dynamicznych wzrostach ceny BTCPLN przychodzi pora na realizację krótkoterminowych zysków i część uczestników rynku BTCPLN zamyka pozycje długie. Oznacza to, że rynek wchodzi w cykl korekcyjny, który zresztą od jakiegoś czasu był spodziewany, głównie ze względu na dynamizm tegorocznych wzrostów.

Czas korekty - 1

Rynek btc/pln na bitbay.net

Jak do tej pory, korekta spadkowa ma również dość burzliwy przebieg i składa się z trzech fal, a najniższy poziom osiągnięty podczas korekty to 28 834 PLN, czyli około 20% zasięgu wzrostów. Następnym istotnym poziomem, na który warto zwrócić uwagę jest lokalny opór techniczny na 30 126 PLN, znajdujący się tuż poniżej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego. Obecnie linia ta będzie również działać jako opór dla ceny i od jej rozegrania przez uczestników rynku zależeć będzie w dużej mierze czas trwania i charakter korekty.

Więcej informacji dotyczących ważnych poziomów na BTCPLN oraz możliwych scenariuszy rynkowych jest omawiane w poniższej analizie video.

Zapraszamy do oglądania!

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Sebastian Seliga

Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk BitBay oraz no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk