• Odbierz prezent
CZ ujawnia możliwość IPO w przyszłości, na Binance U.S.

Changpeng Zhao (CZ), dyrektor generalny Binance, wspomniał o możliwości pierwszej oferty publicznej (IPO) w przyszłości.

Szef firmy przemawiał na Global DeFi Virtual Summit organizowanym przez SCB 10X, spółkę holdingową dla Siam Commercial Bank. Jego 30-minutowe wydarzenie, które miało miejsce 23 lipca, zatytułowane było “Binance & Future of CeDeFi VS DeFi.

Pomysł IPO był jednym z wielu pytań, które moderator wydarzenia, Mukaya Panich, Chief Venture and Investment Officer w SCB 10X, zadał CZ.

Podrozdział

Oficjalny Twitter SBC 10X skompilował wątek rozmowy CZ z panią Panich. Chociaż nie są to pełne wypowiedzi, tweety zawierały poglądy założyciela Binance na obecny krajobraz kryptowalutowy. Zarówno ogólne, jak i specyficzne dla danego obszaru. W tym drugim przypadku CZ odniósł się do dominacji Chin w przestrzeni wydobywczej kryptowalut i tego, jak ta dominacja uległa zmianie.

“Chiny były gorące w wydobyciu i handlu”, zacytował go w tweetcie. “Ale teraz przenosi się do Ameryki Północnej. Stany Zjednoczone mają ciężkie regulacje dotyczące giełd. Nie ma zbyt wielu startupów giełdowych w USA”.

“Zobacz ogromny potencjał wzrostu w Azji i Azji Południowo-Wschodniej”, kontynuował. “Afryka jest również pustą płytą do rozwoju. Różne strategie dla różnych miejsc”.

Panich następnie zapytał CEO o szczególne obszary wzrostu dla Binance.

“Aktywny handel nie jest dla wszystkich” – odpowiedział CZ. “Gaming, DeFi, NFTs. Mnóstwo potencjału. Jestem pewien, że są obszary, na które nie spojrzeliśmy, a które są na skraju wzrostu.”

Moderator zasugerował scentralizowane zdecentralizowane finanse (CeDeFi), na co CZ odpowiedział: “CeDeFi równa się oferowaniu doświadczenia DeFi na scentralizowanym doświadczeniu. Ale chcemy przesunąć je w kierunku DeFi”.

Wątek SBC 10X zakończył się pytaniem Panicha o ścieżkę IPO dla Binance.

“Binance U.S. przygląda się ścieżce IPO” – ujawnił CEO. “Większość regulatorów zna pewien schemat (posiadanie HQ, posiadanie struktury korporacyjnej). Ale tworzymy te struktury, aby ułatwić przeprowadzenie IPO”.

“W tej chwili nie ma bezpośredniego planu na IPO. Obecnie skupiamy się na rozwoju” – zakończył wątek.

Słabsze chwile Binance

Pomimo optymizmu CZ co do przyszłości Binance, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy giełda napotkała opór ze wszystkich zakątków globu. Hong Kong, Litwa, Wielka Brytania, Japonia i Włochy to tylko niektóre z narodów, które podjęły kroki przeciwko Binance w lipcu. Począwszy od ostrzeżeń wydanych przez japońskie władze finansowe dla Binance o działaniu bez odpowiedniej licencji.

Instytucje w Wielkiej Brytanii egzekwowały własne działania przeciwko giełdzie od początku lipca. Barclays zakazał klientom transferu środków do giełdy 6 lipca, a Santander podążył z podobnym pozwem wkrótce potem. Raporty wskazują, że już wcześniej zadekretowano, że Binance nie będzie prowadzić działalności związanej z kryptowalutami na terenie Wielkiej Brytanii. Sam Binance następnie zawiesił wypłaty dokonywane w GBP dla swoich użytkowników z Wielkiej Brytanii. Zawieszenie weszło w życie 13 lipca.

Od tego czasu władze włoskie również dały jasno do zrozumienia, że Binance nie jest upoważniony do oferowania usług kryptowalutowych we Włoszech.

BeInCrypto Polska - CZ ujawnia możliwość IPO w przyszłości, na Binance U.S.


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk