• Odbierz prezent
CySEC uruchomi odszkodowania dla klientów CommexFx!

W ubiegłym miesiącu CySEC poinformował o wycofaniu licencji CIF dla brokera CommexFX. Broker wielokrotnie poważnie naruszał regulacje obowiązujące Cypryjskie Firmy Inwestycyjne, a jego działania stanowiły zagrożenie dla środków i interesów klientów. Teraz w obliczu niemożności odzyskania przez klientów swoich środków pieniężnych CySEC zamierza uruchomić wypłaty z funduszu ICF.

 

Decyzja o wycofaniu licencji dla CommexFX zapadła w lipcu ubiegłego roku, ale w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym członków zarządu spółki i innych osób związanych ze sprawą CySEC poinformował o niej dopiero w kwietniu.

 

Będą wypłaty z funduszu odszkodowawczego

W dzisiejszym komunikacie CySEC wskazuje, że broker nie jest w stanie w najbliższej przyszłości uregulować swoich zobowiązań w stosunku do klientów, z powodów niezwiązanych z czasowym brakiem płynności, które mogłyby być zażegnane w krótkim czasie. Dodatkowo biura spółki w Limassol zostały zamknięte i CySEC nie jest w stanie skontaktować się z jej głównymi udziałowcami.

W związku z tym regulator opublikuje ogłoszenie w trzech gazetach o zasięgu krajowym, skierowane do klientów brokera, którzy nie są w stanie odzyskać swoich środków. W ogłoszeniu zawarte zostaną informacje na temat sposobu i czasu aplikacji o środki z funduszu odszkodowawczego (ICF - Investors Compensation Fund).

Stosowny komunikat zostanie zamieszczony również na stronie www.cysec.gov.cy.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk