• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
CySEC - kolejne decyzje regulatora w sprawie licencji
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie są najnowsze decyzje CySEC

CySEC zgodnie z zapowiedziami prowadzi porządki w branży inwestycyjnej na Cyprze. Po tym jak w kwietniu zawieszono licencję Atlas Capital Financial Services, która jest spółką zarządzającą brokera ACFX, oraz cofnął licencję Falcon Brokers LTD, na dywaniku znalazły się kolejne podmioty: Licencja spółki UBFS Invest powered by Moneychoice Brokers Ltd została zawieszona, natomiast spółka Trademarker (Cyprus) Ltd straciła swoją licencję.

 

O swoich decyzjach cypryjski regulator poinformował w ubiegły piątek.

Trademarker Ltd 'zawdzięcza' cofnięcie licencji osobie Aviv'a Tal Mor'a, który jest dyrektorem generalnym tej instytucji. Pan Aviv Tal Mor jest oskarżony o udział w nielegalnych działaniach dotyczących sektora finansowego. W związku z tym w oczach CySEC nie cieszy się on nieposzlakowaną opinią i jako jedyny akcjonariusz nie jest w tanie "zapewnić prawidłowego i ostrożnego zarządzania firmą".

Spółka Trademarker odowiedzialna jest za działającego na polskim rynku brokera SkyFX. Na stronie internetowej brokera cały czas widnieje informacja o zawieszeniu licencji w lutym bieżącego roku.

 

Licencja spółki UBFS Invest powered by Moneychoice Brokers Ltd została zawieszona w związku z podejrzeniami o nie spełnienie wymogów dotyczących zabezpieczenia środków klientów. Dodatkowo fundusze własne spółki są mniejsze niż wymogi kapitałowe.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk