• Odbierz prezent
nobleoption

Cypryjski regulator rynków finansowych – CySEC – nałożył karę pieniężną na podmiot związany z rynkiem opcji binarnych, który kierował swoje usługi również do polskich rezydentów.

 

CySEC nałożył na Spot Capital Markets Ltd karę w wysokości 50 tys. euro za wykroczenia jakich firma dopuściła się w pierwszej połowie 2016 roku.

Środki pieniężne, które firmy wpłacają w ramach kary nałożonej przez regulator nie stanowią przychodu CySEC, ale zasilają cypryjski Skarb Państwa.

 

Spot Capital Markets Ltd to firma związana z rynkiem opcji binarnych. Świadczy usługi brokerskie poprzez stronę internetową nobleoption.com, dostępną w siedmiu wersjach językowych (w tym w języku polskim).

 

W listopadzie ubiegłego roku Spot Capital Markets trafił na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk