• Odbierz prezent
CySEC cofa licencję Falcon Brokers Ltd
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego CySEC cofnął licencję brokera

Cypryjski regulator CySEC ogłosił wczoraj swoją decyzję o cofnięciu licencji dla brokera Falcon Brokers Ltd. Decyzja została podjęta 28 marca w związku z niespełnieniem przez firmę warunków koniecznych do podtrzymania licencji. Wcześniej licencja dla brokera była zawieszona do 31 grudnia 2015 roku, a pod koniec 2015 roku CySEC informował o przedłużeniu zawieszenia.

 

Falcon Brokers Ltd jest spółką z siedzibą na Cyprze. Na stronie brokera znajdziemy w tej chwili informację o zawieszeniu licencji CySEC do dnia 31 grudnia, ale w sekcji 'regulacje' broker nadal podaje, że jest licencjonowanym cypryjskim podmiotem. Co ciekawe Falcon Brokers podaje również, że jest spółką regulowaną przez brytyjski FCA, choć na stronie regulatora z Wielkiej Brytanii znajdziemy informację o tym, że spółka nie posiada już autoryzacji FCA.

 

FXMAG forex cysec cofa licencję falcon brokers ltd 1

Źródło: www.fca.org.uk

 

Decyzją o odebraniu licencji CySEC  nakazuje firmie zaprzestać świadczenia usług inwestycyjnych i powiązanych. Broker musi również usunąć ze swoich witryn internetowych wszelkie informacje mówiące o tym, że spółka posiada licencję CySEC.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk