• Odbierz prezent
Cyfrowy Polsat ze znaczną poprawą wyników i z jednym małym "ale"

Grupa Cyfrowy Polsat opublikowała w czwartek 29 sierpnia wyniki finansowe za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2019 r. Wyniki Polsatu są zauważalnie lepsze niż rok temu, co spółka zawdzięcza w głównej mierze skonsolidowaniu w bilansie wyników Grupy Netia, co ma miejsce od maja zeszłego roku. Akcjonariusze zareagowali umiarkowanym optymizmem na raport Cyfrowego Polsatu - akcje zyskują ponad 1%.

 

Cyfrowy Polsat w drugim kwartale osiągnął skonsolidowany zysk netto w wysokości 263,6 mln złotych, wobec 235,8 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem o niemal 12%. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w drugim kwartale wyniosły 2923 mln PLN, w porównaniu do 2603 mln PLN w drugim kwartale zeszłego roku, co jest wzrostem o ponad 12%.

Przychody detaliczne wyniosły 1616 mln złotych, co jest wzrostem o 9% r/r. W przypadku, w którym nie będa brane pod uwagę wyniki Grupy Netia, skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej będą jednak o 1% niższe niż rok wcześniej.

Przychody hurtowe Cyfrowego Polsatu wzrosły w drugim kwartale o ponad 16%, do ponad 861 mln złotych, co w ocenie spółki spowodowane jest głównie włączeniem do oferty hurtowej kanałów sportowych.

 

W pierwszym półroczu 2019 r. Cyfrowy Polsat osiągnął skonsolidowany zysk netto na poziomie 555,5 mln złotych, wobec 536,6 mln złotych rok wcześniej (wzrost o ponad 3,5%), przychody wzrosły zaś z 4949 mln PLN rok wcześniej do 5714 mln PLN, co oznacza wzrost o ponad 15%. Należy jednak brać pod uwagę konsolidację wyników Grupy Netia w bilansie, mającej miejsce od maja zeszłego roku.

 

Aktualnie akcje Cyfrowego Polsatu wyceniane są po 28,1600 PLN, co oznacza wzrost dokładnie o 1%.

Czytaj także: Rekordowa kara od UOKiK dla operatora sieci Plus (Cyfrowy Polsat) za niechciane "umilanie czasu"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w czwartek 30 maja poinformował o nałożeniu na operatora sieci telekomunikacyjnej Plus - należącą do Cyfrowego Polsatu spółkę Polkomtel - kary finansowej w wysokości niemal 40 mln złotych. UOKiK zdecydował, że operator bezprawnie pobierał opłaty od swoich klie.. Czytaj
Rekordowa kara od UOKiK dla operatora sieci Plus (Cyfrowy Polsat) za niechciane "umilanie czasu"

 

Notowania: Cyfrowy Polsat SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CPS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk