• Odbierz prezent
Cyfrowy Polsat z wynikami za III kwartał 2020 r. Kurs akcji w górę

10 listopada Cyfrowy Polsat opublikował wyniki kwartalne. Były one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków.

 

10 listopada przed sesją na GPW Cyfrowy Polsat opublikował raport finansowy za III kwartał 2020 r. W III kwartale przychody wyniosły 3 mld zł wobec 2,89 mld zł w analogicznym okresie zeszłego roku, co stanowi wzrost o 3,8% rok do roku. Okazały się też wyższe o 1,3% od konsensusu analityków. Wynik EBITDA wyniósł blisko 1,08 mld zł wobec 1,02 mld zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 5,7% rdr. Uzyskany wynik EBITDA okazał się też wyższy o 4% od konsensusu analityków. Cyfrowy Polsat zakończył III kwartał zyskiem netto w wysokości 345,9 mln zł w porównaniu do 231,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Był on wyższy o 49,5% niż przed rokiem. Przewyższył także o 14,4% konsensus analityków na poziomie 302,4 mln zł.

W III kwartale spółka poniosła dodatkowe koszty związane z pandemią koronawirusa na poziomie 3 mln zł.

Spółka poinformowała, że na koniec trzeciego kwartału łączna liczba świadczonych usług wyniosła 17,84 mln w porównaniu do 17,5 mln na koniec poprzedniego kwartału tego roku. Liczba abonentowych usług komórkowych wyniosła blisko 8,37 mln, a usług internetowych ponad 1,79 mln. Liczba usług prepaid wyniosła 2,67 mln. Na koniec kwartału z usług pakietowych korzystało blisko 2,05 mln klientów.

Wyniki spółki ucieszyły inwestorów. W pierwszej godzinie wtorkowej sesji na GPW kurs akcji Cyfrowego Polsatu rośnie o 2,4%.

Notowania: Cyfrowy Polsat SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CPS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk