• Odbierz prezent
Cyfrowy Polsat z dobrymi wynikami kwartalnymi i dużą dynamiką wzrostu

Cyfrowy Polsat opublikował w czwartek 7 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Spółka zauważalnie poprawiła swoje rezultaty, zarówno pod względem przychodów, jak i zysku. Na czwartkowej sesji kurs akcji Cyfrowego Polsatu rośnie o niecały procent.

 

Cyfrowy Polsat w trzecim kwartale 2019 r. osiągnął skonsolidowany zysk netto (przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej) w wysokości 231,3 mln złotych, w porównaniu do 226,1 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem o ponad 2%. Zysk EBITDA wyniósł w trzecim kwartale 1,02 mld złotych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży również okazały się wyższe - wyniosły one 2,89 mld złotych, w porównaniu do 2,73 mld złotych rok wcześniej (wzrost o niecałe 6%). Przychody od klientów detalicznych spadły r/r o 0,7% (do 1,61 mld PLN), zaś przychody hurtowe wzrosły o 6,6% r/r, do 790,5 mln PLN. Największy wzrost przychodów Cyfrowy Polsat zanotował jednak w segmencie sprzedaży sprzętu - wyniósł on w trzecim kwartale 25,7% r/r, przekładając się na kwotę 412,9 mln złotych.

W trzecim kwartale średnie miesięczne przychody na jednego klienta (ARPU) wyniosły 84,8 PLN, co jest wzrostem o 1,4 PLN w perspektywie kwartalnej. Na koniec trzeciego kwartału Cyfrowy Polsat świadczył ponad 17,2 mln usług, w porównaniu do 16,85 mln rok wcześniej oraz 17,05 mln kwartał wcześniej.

 

Skonsolidowany zysk netto Cyfrowego Polsatu w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. wyniósł 786,8 mln złotych, w porównaniu do 762,7 mln złotych rok wcześniej, co oznacza wzrost o 3,1% r/r. Przychody ze sprzedaży w trzech pierwszych kwartałach wyniosły zaś łącznie 8,6 mld złotych, wobec 7,68 mld złotych rok wcześniej (wzrost o niecałe 12%).

 

Mimo optymistycznych wyników finansowych Cyfrowego Polsatu, reakcja akcjonariuszy jest dość umiarkowana - kurs akcji wynosi aktualnie 28,8000 PLN, co jest wzrostem o 0,98%.

Notowania: Cyfrowy Polsat SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CPS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk