• Odbierz prezent
Cyfrowy Polsat wchodzi w fotowoltaikę - panele słoneczne będzie można kupić w salonach Plusa i Polsatu. Kurs rośnie

Istny boom na fotowoltaikę nie umknął uwadze spółkom należącym do jednego z najbogatszych Polaków, Zygmunta Solorza. Grupa kapitałowa Polsat wprowadzi do swojej oferty detalicznej panele słoneczne, które będą sprzedawane w salonach stacjonarnych Cyfrowego Polsatu i Plusa. Na piątkowej sesji akcje wchodzącego w skład indeksu WIG20 Cyfrowego Polsatu rosną o ponad 4,5%, co świadczy o tym, że fotowoltaiczna hossa nie ustaje.

 

Panele fotowoltaiczne będą sprzedawane w salonach Cyfrowego Polsatu oraz sieci Plus pod marką Esoleo. Należy ona do spółki Alledo, w której od stycznia tego roku Cyfrowy Polsat ma większościowy pakiet akcji. Oferta dla klientów indywidualnych będzie obejmować mikroinstalacje fotowoltaiczne wraz usługą montażu w modelu leasingowym. Spółka Alledo ma rozdysponować aż 5 tys. pracowników zajmujących się montażem i audytem instalacji do obsługi zleceń Cyfrowego Polsatu.

W ofercie Cyfrowego Polsatu ma pojawić się aż pięć wariantów mocy instalacji oraz najpopularniejszy na rynku falownik Huawei (zamieniający prąd stały w zmienny 50 Hz 230V).

 

Warto dodać, że Cyfrowy Polsat nie jest pierwszym telekomem, który zdecydował się na wprowadzenie instalacji fotowoltaicznych do swojej oferty - w 2019 r. pojawiły się one w salonach Canal+, zaś w 2017 r. Do swojej oferty wprowadziła je sieć sklepów IKEA. W swoich ofertach leasing instalacji fotowoltaicznych mają również banki, takie jak PKO BP, Idea Bank, czy ING BSK.

Możliwość zamówienia instalacji fotowoltaicznej przy przedłużaniu abonamentu telefonicznego czy telewizyjnego może być jednak kluczem do sukcesu dla Cyfrowego Polsatu.

Na piątkowej sesji kurs Cyfrowego Polsatu wyraźnie rośnie - akcje wyceniane są po 29,7400 PLN, co jest wzrostem o ponad 4,7%.

 

Czytaj także: Fotowoltaika na giełdzie - słoneczna hossa sprawiła, że spółka z NewConnect jest droższa od tych z WIG20

Sytuacja, jaka ma obecnie miejsce w segmencie spółek notowanych na GPW zajmujących się fotowoltaiką nie zdarza się często. W ciągu ostatniego miesiąca wystarczyło kupić akcje dowolnej firmy dostarczającej rozwiązania oparte na energii słonecznej, aby osiągnąć kilkudziesięcioprocentową stopę zwrotu. .. Czytaj
Fotowoltaika na giełdzie - słoneczna hossa sprawiła, że spółka z NewConnect jest droższa od tych z WIG20

 

Notowania: Cyfrowy Polsat SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CPS/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk