• Odbierz prezent
Cyfrowy Polsat prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Zysk spółki wyższy niż się spodziewano
fot. freepik.com

27 sierpnia Cyfrowy Polsat opublikował wyniki kwartalne. Zysk netto osiągnięty w II kwartale okazał się wyższy niż przed rokiem. Przewyższył też oczekiwania analityków.

 

27 sierpnia jeszcze w godzinach nocnych Cyfrowy Polsat opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W II kwartale przychody wyniosły 2,86 mld zł wobec 2,92 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 2,1% rdr. Uzyskane przychody okazały się jednak wyższe o 2,2% od szacunków analityków na poziomie 2,8 mld zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 394,1 mln zł wobec 522,5 mln zł rok wcześniej, co stanowi spadek o 24,6% rdr. Analitycy spodziewali się zysku operacyjnego na poziomie 410,7 mln zł. EBITDA była niższa o 10% rdr i wyniosła 960 mln zł wobec 1,07 mld zł przed rokiem. Wynik ten był zbliżony do oczekiwań analityków. Spółka zakończyła II kwartał zyskiem wyższym o 9,4% niż rok wcześniej. Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 288,4 mln zł wobec 263,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Osiągnięty zysk netto przewyższył o 10,7% szacunki analityków na poziomie 260,6 mln zł.

Łączna liczba usług świadczonych przez grupę na koniec czerwca wyniosła 17,504 mln.

W II kwartale spółka poniosła dodatkowe koszty związane z pandemią koronawirusa w wysokości 41,5 mln zł.

W II kwartale miały miejsce ważne wydarzenia dla spółki. Cyfrowy Polsat wzmocnił swą pozycję w Internecie poprzez finalizację zakupu Interia.pl. Cyfrowy Poslat rozpoczął też działalność na rynku fotowoltaiki , wprowadzając  markę Esoleo.

W pierwszej godzinie czwartkowej sesji na GPW akcje spółki są notowane na lekkim minusie o 0,21%.

Czytaj także: Cyfrowy Polsat wchodzi w fotowoltaikę - panele słoneczne będzie można kupić w salonach Plusa i Polsatu. Kurs rośnie

Istny boom na fotowoltaikę nie umknął uwadze spółkom należącym do jednego z najbogatszych Polaków, Zygmunta Solorza. Grupa kapitałowa Polsat wprowadzi do swojej oferty detalicznej panele słoneczne, które będą sprzedawane w salonach stacjonarnych Cyfrowego Polsatu i Plusa. Na piątkowej sesji akcje wc.. Czytaj
Cyfrowy Polsat wchodzi w fotowoltaikę - panele słoneczne będzie można kupić w salonach Plusa i Polsatu. Kurs rośnie

Notowania: Cyfrowy Polsat SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CPS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk