• Odbierz prezent
Cyfrowy Polsat chce przejąć ponad 20% akcji Asseco Polska. Polsat traci, Asseco mocno zyskuje

Cyfrowy Polsat po zakończeniu środowej sesji 18 grudnia poinformował o zamiarze przejęcia niecałych 22% akcji spółki informatycznej Asseco Poland. Akcjonariusze Asseco zareagowali wyjątkowo optymistycznie na tę informację - akcje spółki na rozpoczęciu czwartkowej sesji rosną o ponad 10%. Tego samego nie można powiedzieć o wchodzącym w skład WIG20 Polsacie, który traci ponad 3,5%.

 

Cyfrowy Polsat w środowym komunikacie poinformował o chęci przejęcia 21,95% akcji Asseco Poland po cenie 65 złotych za sztukę, co przełoży się na wartość transakcji na poziomie niecałych 1,2 mld złotych. Aktualnie Asseco Poland notowane jest po 66,1500 PLN, zyskując na otwarciu środowej sesji ponad 10%.

Transakcja zakupu akcji zostanie przeprowadzona w dniach 19-23 grudnia, a za jej realizację będzie odpowiadał Trigon DM.

 

Cyfrowy Polsat nie planuje przejęcia Asseco Poland, zapewniając że obie spółki będą funkcjonować w pełni samodzielnie. Spółka Zygmunta Solorza chce, aby Asseco Poland, będące największą spółką informatyczną w Polsce, stało się strategicznym partnerem technologicznym Cyfrowego Polsatu.

Dotychczas Cyfrowy Polsat był w posiadaniu 1,05% akcji Asseco Poland.

Asseco Poland jest największą spółką informatyczną w kraju, wchodzącą w skład indeksu mWIG40 (niecałe 9% jego wagi) i szóstym pod względem wielkości producentem oprogramowania w Europie. Kapitalizacja spółki po uwzględnieniu dzisiejszych wzrostów przekracza 5,5 mld złotych.

 

Na czwartkowej sesji akcje Cyfrowego Polsatu tracą 3,58%, spadając do ceny 27,4800 PLN, podczas gdy Asseco Poland notuje ponad 10% wzrost.

Czytaj także: Asseco Poland z zamówieniem od PGNiG na ponad 45 mln złotych

Spółka informatyczna Asseco Poland poinformowała w środę 24 lipca o podpisaniu umowy z PGNiG Obrót Detaliczny na opracowanie i wdrożenie centralnego informatycznego systemu billingowego, którego realizacja została wyceniona na 46,5 mln złotych. Oprócz tego Asseco International w środę nabyło ponad p.. Czytaj
Asseco Poland z zamówieniem od PGNiG na ponad 45 mln złotych

 

Notowania: Asseco Poland SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ACP/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk