• Odbierz prezent
Cyber Group Studios objęła akcje serii K BTC Studios S.A

BTC Studios S.A. pozyskało nowego inwestora branżowego w postaci międzynarodowej grupy Cyber Group Studios (CGS). W dniu 16 maja 2021 roku Zarząd BTC Studios S.A. otrzymał obustronnie podpisaną umowę objęcia akcji serii K przez Cyber Group Studios na kwotę 7.271.751,76 PLN. BTC Studios S.A. zaoferował subskrybentowi 1.997.734 akcji Spółki w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Spółki. Cena objęcia za jedną akcję wyniosła 3,64 PLN.

- „Objęcie akcji przez Cyber Group Studios to świadectwo wysokiej oceny potencjału i wartości wewnętrznej BTC Studios. Przypominam, że współpracujemy z CGS od dłuższego czasu i mieliśmy okazję gruntownie się poznać na poziomie projektowym i biznesowym. Jak widać ta współpraca jest wysoko oceniana, skoro skutkuje objęciem akcji. Moment jest nieprzypadkowy – na horyzoncie premiera Zorro the Chronicles – The Game, która spotyka się z dużym zainteresowaniem i w przypadku sukcesu może znacznie podnieść wartość BTC Studios i otworzyć nasz na nowe możliwości w obszarze gamingu” – mówi Adrian Smarzewski, Prezes Zarządu BTC Studios S.A.

CGS jest wiodącym międzynarodowym producentem i dystrybutorem animowanych filmów i seriali telewizyjnych dla dzieci i młodzieży na całym świecie oraz partnerem biznesowym m.in. Disney Corporation, Warner Media czy Discovery Networks. Dołączenie CGS do grona akcjonariuszy BTC Studios S.A. to realizacja strategii zakładającej pozyskanie inwestora o światowym wymiarze i międzynarodowym zasięgu prowadzonej działalności. CGS staje się obecnie nie tylko współproducentem produkcji BTC Studios, ale i partnerem finansowym, który zainwestował w przyszły sukces produkcji notowanego na NewConnect studia.

Model biznesowy BTC Studios S.A. wykorzystuje trzy strategiczne trendy rynkowe. Pierwszym jest globalny wzrost zainteresowania elektroniczną rozrywką wśród rodzin i wielu pokoleń. Drugim jest rozwój technologii produkcji animacji dla seriali telewizyjnych na silnikach używanych do gier wideo, co umożliwia ponowne wykorzystanie zasobów graficznych w produktach gamingowych. Trzecim trendem jest migracja z tradycyjnej telewizji na rozrywkę oglądaną na tabletach i telefonach co zmniejsza wpływy przychodów z reklam nadawców i wymusza na nich poszukiwanie strategicznego partnera w postaci wydawców gier mobilnych i video. Spółka posiada licencje do następujących tytułów:

• Zorro the Chronicles – The Game – Prawa autorskie: © 2015 - CYBER GROUP STUDIOS - ZORRO PRODUCTIONS INC. Wszelkie prawa zastrzeżone ZORRO® Marka o światowym dziedzictwie, wspaniały serial komediowy akcji, saga o epickich proporcjach, wyświetlane między innymi przez France TV, Turner, Canal Play, Kika, Tele-Quebec, MediaCorp, Thai PBS, TFOU, Hulu, Nickelodeon, Amazon Prime Video.

• Taffy – animowany serial dla młodzieży z linii Looney Tunes oraz Tom & Jerry, wyświetlany między innymi przez Disney Channel, Boomerang, France TV i TG4.

• Sadie – animowany serial telewizyjny emitowany przez wiodące kanały na całym świecie, takie jak Disney Channel, Boomerang Warner Media, Discovery i innych nadawców.

• Pirates Next Door – animowany serial telewizyjny emitowany przez wiodące kanały na całym świecie, takie jak France Television, TeleQubec, Discovery i innych nadawców.

# # #

About BTC Studios PLC:

BTC Studios PLC (formerly Blockchain Lab S.A.) is a Warsaw-based, publicly listed company that develops family-friendly and educational video games based on popular IPs, for mobile devices, PCs & game consoles. With a multinational team of experienced gamedev and digital entertainment professionals, the company's focus is on cooperating and building synergies with studios that have strong IP brands, to launch innovative global projects in the gaming field which add value to their partners' IPs. BTC Studios is also developing a unique distribution-exchange platform, which would enable the trading of assets between already existing games as well as between their players.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk