• Odbierz prezent
Currency One nagrodzone w konkursie TOP CDR - Firma Odpowiedzialna Technologicznie

Top CDR Digitally Responsible Company to prestiżowy konkurs dla firm, które stawiają na odpowiedzialność technologiczną. Zdaniem ekspertów to szczególnie ważne wyróżnienie w dobie pandemii i powszechnej pracy zdalnej. Currency One i jej serwisy, InternetowyKantor.pl oraz Walutomat.pl, zdobyły II miejsce w kategorii Komunikacja oraz III miejsce w głosowaniu publiczności. 

Ideą przewodnią konkursu TOP CDR – Digitally Responsible Company jest Cyfrowa Odpowiedzialność Biznesu, która zakłada przeciwdziałanie zagrożeniom płynącym z postępującej cyfryzacji i automatyzacji oraz edukację na temat wyzwań cyfrowego świata.

Currency One otrzymało nagrodę za “Zapewnienie najwyższej jakości i bezpieczeństwa obsługi transakcji w serwisach Walutomat.pl i InternetowyKantor.pl”.

- Niezmiernie nam miło, że właśnie w tym konkursie zacne jury doceniło Currency One. Jako serwisy z branży finansowej dbamy szczególnie o bezpieczeństwo transakcji i danych klientów. Przykładamy wielką wagę do odpowiedzialności naszego biznesu i prowadzimy szerokie działania edukujące na temat ekonomii, bezpieczeństwa finansowego i technologicznego oraz gospodarowania pieniędzmi - mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager Currency One SA.

Jury w skład, którego weszli przedstawiciele polskich uczelni wyższych, wyróżniło firmy za: najlepsze praktyki w zakresie cyfrowej odpowiedzialności biznesu, komunikację wdrożenia nowych technologii oraz bezpieczeństwo danych.

Cyfrowa Odpowiedzialność Biznesu polega na wdrażaniu przez organizacje wykorzystujące technologię w usługach oraz działające na rzecz rozwoju cyfrowego pozytywnych doświadczeń i komunikacji z myślą o przyszłości. CDR stara się znaleźć równowagę i poprowadzić ją w takim w kierunku, w którym technologia pozytywnie wpływa na otoczenie.

Konkurs został objęty patronatem m.in. Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 


Walutomat

Walutomat.pl jest najdłużej działającym polskim serwisem wymiany walut. Korzysta z niego 300 tys. osób, które wymieniają waluty między sobą, po bardzo atrakcyjnych kursach. Serwis umożliwia także m.in. korzystne przelewy zagraniczne do ponad 40 krajów świata, czy wypłatę gotówki w euro.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk