• Odbierz prezent
Cukier wraca do trendu - zerknij na najnowszą analizę techniczną surowca

Formacja podwójnego szczytu widoczna na poziomie 20.40 centa rozpoczęła spadkowy ruch na Cukrze. Cena ta, to tygodniowy opór, który ma szanse na dłużej zagościć na wykresie. Dużo zależy od determinacji podaży, która w ostatnich 12 miesiącach kończyła się na 160 punktach. To zielone obszary, które są korektami. Nie są idealni takie same, ale podobieństwo jest na tyle duże, ze i tym razem można domniemywać, że historia się powtórzy.

Wiadomości rynkowe z mBank

Takie założenia wskazują, że jako wsparcie należy wskazać okolice 18.50 centa. Ta czerwona strefa sięga daleko w lewo, co nadaje jej rangę kluczowego wsparcia. Jego ewentualne przełamanie oznaczałoby test majowo-czerwcowych dołków.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się świecą, która wyszła poza zakres zmienności mierzony przerywanymi liniami Bollingera. Jest to zaproszenie do powrotu do kanału wyznaczonego przez to narzędzie. Taki układ pasuje do obrony ww. wsparcia i pozostania w zielonym obszarze.

Jeżeli wskaźnik MACD nie zdoła przejść na „ciemną” stronę, to posiadacze długich pozycji otrzymają kolejny argument wskazujący na powrót do trendu wzrostowego. RSI spada w kierunku obszaru wyprzedania. Aby tam dotrzeć, potrzeba jeszcze 2-3 czarnych świec, co w obecnym układzie wydaje się trudnym zadaniem do wykonania. Jeżeli jednak miałoby to miejsce, to należy zwrócić uwagę kolejno na: 17.50 i 16.50, gdyż tam mogłyby pojawić się kolejne dołki.

Cukier wraca do trendu - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk