• Odbierz prezent
Cukier otwiera drogę do kolejnego impulsu wzrostowego, przełamując czerwony opór 18,40! Bieżąca sytuacja na rynku surowców

Cukier przełamując czerwony opór 18.40 centów, otworzył sobie drogę do kolejnego impulsu wzrostowego. Taki scenariusz jest zgodny z dotychczasowym trendem, który dobrze opisuje pomarańczowa ukośna linia.

Wiadomości rynkowe z mBank

Dotarcie do tygodniowego oporu 20.40 centów

przełożyło się na wysokie wartości wskaźnika relatywnej siły. Po dotknięciu przez RSI linii 70 punktów cena zawróciła i tworzy korektę. Nie tylko ten oscylator osiągnął wysokie wartości, podobnie jest z MACD, który w ostatnich miesiącach tworzył niższe szczyty. Teraz oba te narzędzia mają okazję „odetchnąć” przed kolejnym zrywem popytu.

Patrząc na układ linii Bollingera

to warianty zakładające zmianę sentymenty na tym instrumencie należy odłożyć na bok. Środkowa linia tego narzędzia znajduje się na cenie 19.25 centa, ale dolna jest sporo poniżej czerwonego wsparcia. Tworzy to duży bufor bezpieczeństwa dla wzrostów, bazując na ostatnie zmienności tego towaru.

Na szczególną uwagę zasługują zielone obszary,

które opisywały dotychczasowe korekty. Jeżeli odłożymy ten prostokąt od ostatnich ekstremów, to koniec korekty może wypaść blisko 18.75 centów. Nie można jednak zapominać o przecenie z wiosny tego roku, która lekko zaburzyła wzrosty w tamtym okresie. Jeżeli historia miałaby się powtórzyć, to wzrok należy skierować w stronę 17.50 centów.

Podsumowując, trend wzrostowy wydaje się być niezagrożony, a każde spadki to okazja do dołączenia się do niego. Dopiero spadki poniżej 17.50 centów zmusza inwestorów do rewizji swojego stanowiska.

SUGAR – niezagrożone wzrosty - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk