• Odbierz prezent
Cryptopia ogłasza program rabatowy dla okradzionych klientów

Cryptopia, największa nowozelandzka giełda kryptowalut, która w połowie stycznia padła ofiarą ataku hakerskiego, poinformowała swoich klientów o czasowych ograniczeniach w funkcjonowaniu platformy, a także o rozpoczęciu programu rabatowego dla użytkowników, którzy stracili swoje środki w wyniku kradzieży.

 

Cryptopia podczas styczniowego ataku straciła niecałe 10% wszystkich środków należących do klientów, wstępnie wycenianych na ok. 16 mln dolarów. Od poniedziałku 4 marca Cryptopia znajduje się w stanie „tylko do odczytu”, co oznacza że jej klienci mają możliwość zalogowania się na konto i wglądu w stan swoich depozytów. Nie maja jednak możliwości wypłaty środków, ani zdeponowania nowych funduszy. Klienci mogą natomiast zamknąć swoje dotychczasowe pozycje. Co najbardziej zirytowało klientów giełdy, w komunikacie można przeczytać, że Cryptopia planuje akcję rabatową dla użytkowników, których fundusze zostały skradzione. Wspomniano również o pracach nad wdrożeniem programu zwrotu utraconych środków, który wymaga jednak rozległych konsultacji prawnych przed wprowadzeniem w życie - oznacza to, że giełda planuje zwrot całości lub części skradzionych środków swoim użytkownikom.

Oprócz tego Cryptopia wprowadziła specjalny nietradowalny token o nazwie Cryptopia Loss Marker (CLM), który na koncie każdego z użytkowników określa wartość skradzionych środków, które padły ofiarą ataku hakerskiego, wyznaczoną w dolarze nowozelandzkim (NZD).

Giełda poinformowała również, że planuje pełne wznowienie prac swojej platformy i rozpoczęcie programu rabatowego do końca marca.

 

Więcej o styczniowym ataku na Cryptopię:

Czytaj także: Okradziona giełda Cryptopia otrzymała od policji pozwolenie na restart, ale wciąż nie daje znaku życia

Cryptopia, największa nowozelandzka giełda kryptowalut, z usług której korzystało również wielu Polaków, 14 stycznia padła ofiarą ataku hakerskiego. W wyniku kradzieży doszło do wielomilionowych strat środków należących do klientów, których dokładna wartość nie jest jeszcze znana. Sprawą zajęła się.. Czytaj
Okradziona giełda Cryptopia otrzymała od policji pozwolenie na restart, ale wciąż nie daje znaku życia

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk