• Odbierz prezent
crypto cracow crypto alior blockchain

Czy rzeczywiście blockchain i technologie związane z rejestrami rozproszonymi nie są wspierane przez polską bankowość? Czy technologie rejestrów rozproszonych mogą koegzystować z tradycyjnymi systemami komputerowymi w bankach komercyjnych i inwestycyjnych? Czy kryptowaluty mogą sprawiać, iż przeciętny Kowalski nabierze większego zaufania w ramach interakcji z globalnym systemem finansowym?

 

Na te i na inne równie ważne, czy też kontrowersyjne pytania znajdziecie odpowiedzi podczas następnego meetupu Crypto@Cracow, który odbędzie się w środę o godzinie 19:00 w Krakowie przy ulicy Szlak 65. Gościem na kolejnym spotkaniu krakowskiej grupy blockchain będzie Artur Wiśniowski, który jest głównym architektem rozwiązania opartego o EthereumAliorze oraz odpowiedzialny za budowanie kompetencji blockchain w ramach banku, prototypowanie wewnętrznych inicjatyw, a także poszukiwania możliwych partnerstw zewnętrznych na płaszczyźnie FinTech.

 

Agenda wystąpienia:

  1. Czym jest trwały nośnik
  2. Bank i blockchain, czy to się nie wyklucza?
  3. Motywacja stojąca za wykorzystaniem „permissionless” blockchain
  4. Aspekty techniczne – szczegółowe omówienie działania na przykładzie żywego kodu
  5. Wnioski

 

Spotkanie Crypto@Cracow jest darmowe, a zapisy oraz szczegóły można znaleźć poniżej.

 

                                                              ZAPISZ SIĘ


Tomasz Kurowski

Analityk ds. nowych technologii finansowych w firmie Metrosoft. Popularyzator technologii blockchain w finansach i administracji. Członek strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe z ramienia Ministerstwa Cyfryzacji.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk