• Odbierz prezent
Crypto Security Fund - polska firma chce zwiększyć bezpieczeństwo rynku kryptowalut

Crypto Security Fund, polski fundusz zabezpieczający ma być odpowiedzią na zagrożenie, jakim dla giełd i inwestorów kryptowalutowych są działania hakerów. Firma stworzona przez Rafała Zaorskiego i Jakuba Mościckiego chce wznieść poziom bezpieczeństwa w branży kryptowalut na zupełnie nowy poziom.

 

 

Spółka Crypto Security Fund sp. z o.o. została zarejestrowana już w styczniu bieżącego roku, ale dopiero w lipcu rozpoczyna działalność operacyjną. Prezesem spółki jest Jakub Mościcki, który stworzył fundusz razem z Rafałem Zaorskim. Obaj panowie związani są z fundacją Trading Jam i projektem Krypto Jam. Crypto Security Fund ma być częścią Krypto Jam, największej polskiej spółki zajmującej się tradingiem na rynku kryptowalut.

 

Celem funduszu jest eliminacja niedoskonałości związanych z technologią blockchain i zapewnienie bezpieczeństwa środków przetrzymywanych przez giełdy kryptowalut. Twórcy funduszu liczą, że znacząco zwiększy on poziom bezpieczeństwa depozytów klientów giełd w Polsce i na całym świecie.

Usługi, jakie Crypto Security Fund ma świadczyć na rzecz giełd kryptowalut to m.in.:

  • Zabezpieczanie depozytów – zwrot kryptowalut, które zostały np. skradzione w wyniku ataku hackerskiego.
  • Audyt zabezpieczeń – badanie jakości zabezpieczeń stosowanych przez dany podmiot.
  • Dostarczanie zabezpieczeń - zapewnianie oprogramowania i sprzętu mającego zagwarantować odpowiedni poziom zabezpieczeń w branży związanej z technologią blockchain.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk