• Odbierz prezent
technologia NEM i kryptowaluta XEM
Z artykułu dowiesz się:

- Jaka będzie agenda spotkania Crypto@Cracow
- Czym jest technologia NEM

Crypto@Cracow i FXMAG zapraszają na spotkanie poświęcone technologii NEM i kryptowalucie XEM. Podczas niego Bartłomiej Sanak opowie o tym czym wyróżnia się ona spośród innych rozwiązań opartych na technologii Blockchain. Spotkanie odbędzie się w środę 19 lipca o godzinie 19:00 w Krakowie, przy ul. Szlak 65.

 


Patrząc kilka miesięcy wstecz trudno było sobie wyobrazić, że pomysł luźno rzucony w et(h)er przyjmie kształt czegoś takiego, jak Crypto@Cracow. Mieliśmy pewną wizję, bardzo ubogi plan, sporo energii na start oraz kilka wolnych lutowych wieczorów do spędzenia w krakowskiej kawiarni Columbus. Tak jak i Kolumb w 1492 roku, tak i my, można uznać, wyruszyliśmy w obszar wcześniej nam nieznany - organizację spotkań technologicznych. Skompletowaliśmy zespół zupełnie różnych ludzi: Wojciech Kwiatek (kryptowalutowy ekspert i purysta), Adam Kotucha (aplikant radcowski i działacz demokratyczny), Tomasz Korwin-Gajkowski (programista i entuzjasta kryptowalut), Jacek Sieradzki (analityk biznesowy) oraz Tomasz Kurowski (pracownik banku inwestycyjnego).

Od samego początku przyświecała nam idea promocji nowatorskiej, lecz owianej nierzadko wręcz absurdalnymi mitami, technologii blockchain i kryptowalut. Patrząc na rozwój naszego projektu, myślę że nie popełnię tutaj nadużycia uznając Crypto@Cracow za jedno z najchętniej uczęszczanych spotkań technologicznych w Krakowie. Z pewnością nie byłoby to możliwe bez wsparcia jakiego udziela nam firma Metrosoft, która podobnie jak nasza ekipa widzi w blockchain ogromny potencjał. Ostatnimi czasy patronat medialny nad cyklem Crypto@Cracow objął portal i magazyn FXMAG.


Przed nami kolejne, czwarte już spotkanie, na którym gościć będziemy Bartłomieja Sanaka - testera oprogramowania z firmy Ericsson. Bartłomiej jest jednym z najbardziej uznanych polskich developerów zajmujących się technologią NEM (New Economy Movement). Nasze następne spotkanie obfitować będzie zarówno w teorię jak i praktykę w formie krótkich pokazów warsztatowych.

 

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:

  • Czym jest technologia NEM i kryptowaluta XEM
  • Czym wyróżnia się spośród innych rozwiązań opartych na technologii Blockchain (BitCoin, Ethereum)
  • Jak założyć cyfrowy portfel NEM
  • Jaka przyszłość czeka technologię NEM i kryptowalutę XEM

 

Spotkanie Crypto@Cracow poświęcone technologii i kryptowalucie NEM odbędzie się w środę 19 lipca o godz. 19:00 przy ul. Szlak 65 w Krakowie.

 

ZAPISZ SIĘ

 


Tomasz Kurowski

Analityk ds. nowych technologii finansowych w firmie Metrosoft. Popularyzator technologii blockchain w finansach i administracji. Członek strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe z ramienia Ministerstwa Cyfryzacji.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk