• Odbierz prezent
Cruise Ship Manager – zapowiedź nowej gry od Image Power z Grupy PlayWay
fot. freepik.com

Image Power - studio z Grupy PlayWay zapowiedziało nową grę - Cruise Ship Manager, a także opublikowało w sieci jej zwiastun. Produkcja będzie utrzymana w gatunku tycoon i pozwoli wcielić się we właściciela i managera luksusowego statku wycieczkowego. Gracze będą mogli zawiadywać wycieczkowcem, zasobami oraz załogą aby utrzymać jak najwyższą satysfakcję pasażerów oraz zarobić pieniądze na dalszy rozwój ogromnej jednostki pływającej.

Cruise Ship Manager to nowość od warszawskiego studia deweloperskiego Image Power, należącego do grupy PlayWay, pozwalająca na spełnienie marzenia o posiadaniu własnego wycieczkowca.
Gracze będą odpowiedzialni nie tylko za funkcjonowanie statku, odpowiednie połączenie pomieszczeń, takich jak kajuty dla gości, kantyna dla załogi czy pięciogwiazdkowa restauracja, ale i za stan techniczny jednostki, wysokość cen biletów czy wszelkiego rodzaju udogodnienia dla pasażerów.

Kluczem do osiągniecia sukcesu jest umiejętne zarządzanie wieloma zależnościami w grze. Dla przykładu, gracze mają wpływ na rekrutację załogi i tylko od nich zależy, czy w kryzysowej sytuacji zostaną z niedoświadczonymi pracownikami, czy zaradnymi ekspertami w swojej dziedzinie. Muszą też nieustannie dbać o morale podwładnych, aby wykonywali polecenia i zapewnili obsługę pasażerów na najwyższym poziomie. Innym przykładem jest warstwa ekonomiczna, w ramach której gracze będą mogli ustalać ceny biletów – sprzedawać je taniej i oferować krótkie rejsy, aby podreperować budżet, lub zorganizować długie podróże do egzotycznych miejsc oraz postawić na ceny premium, które przyniosą większe zyski, ale i wywindują oczekiwania pasażerów względem oferowanych luksusów i udogodnień.

Aby spełnić wszystkie zachcianki majętnych gości, będziemy mogli otworzyć na statku kasyno, bar czy otwarty basen czy zaoferować za dodatkową opłatą kunsztowne drinki. Wszystko po to, by zyskać fundusze na bezproblemowy przebieg rejsu. Wyruszając w podróż trwającą kilka tygodni należy zadbać o odpowiednią ilość jedzenia oraz zatankować wystarczająco dużo paliwa. Trzeba też zabezpieczyć środki na konserwację statku i zadbać o jego odpowiedni stan techniczny.

Tematyka marynistyczna jest nam szczególnie bliska, dlatego równolegle do prac nad naszym flagowym tytułem Yacht Mechanic Simulator zdecydowaliśmy się na przygotowanie unikatowej gry o zarządzaniu luksusowym statkiem pasażerskim. Będzie ona łączyć zarówno cechy managament games, jak i tych bardziej strategicznych, nie zabraknie również sytuacji humorystycznych oraz kontrowersyjnych, które postawimy przed graczami. O emocjonującą rozgrywkę zadbamy poprzez podnoszące adrenalinę zdarzenia losowe, takie jak podróż przez Trójkąt Bermudzki, sztormy na oceanie czy pożary lub awarie w maszynowni. Chcemy, żeby gracze poczuli, że mają rzeczywisty wpływ na sytuację na statku i nauczyli się szybko reagować na pojawiające się problemy i wyzwania – mówi Marcin Zaleński, Creative Director Image Power S.A.

Za produkcję odpowiedzialny jest nowy kilkuosobowy zespół. Produkcja potrwa ok. 13 miesięcy, natomiast demo gry powinno być gotowe ok. pół roku po rozpoczęciu prac. Budżet Cruise Ship Managera to ok. pół miliona złotych.

Cechy gry Cruise Ship Manager:

  • Możliwość pełnej personalizacji luksusowego statku wycieczkowego
  • Zarządzanie zasobami i zadowoleniem załogi
  • Duża różnorodność pasażerów i ich zachowań oraz oczekiwań
  • Niespodziewane i emocjonujące wydarzenia losowe
  • Możliwość wyboru tras – od krótkich rejsów, po wielotygodniowe podróże
  • Szereg unikatowych pomieszczeń do umieszczenia na statku

Trailer gry:

https://www.youtube.com/watch?v=lPD3KZkIgdQ 

Strona gry na Steam:

https://store.steampowered.com/app/1730240 

***

Początek Image Power S.A. sięga 2012 roku, kiedy Paweł Graniak, aktualnie Prezes Zarządu Spółki, założył pierwszą w Polsce szkołę Concept Artu i Digital Paintingu (http://www.potegaobrazu.pl). Jej działalność została zwieńczona stworzeniem pierwszego polskiego podręcznika Concept Artu. Publikacja ujrzała światło dzienne w 2018 roku i obecnie jest dostępna w salonach Empiku w całej Polsce. Dziś Potęga Obrazu współpracuje z najlepszymi artystami tworzącymi gry video.

Produkcją gier video Image Power S.A. zajął się w 2019 r. Wówczas wspólnie z Marcinem Zaleńskim, obecnie Dyrektorem Kreatywnym i Przewodniczącym Rady Nadzorczej, rozpoczęto współpracę ze spółką PlayWay S.A., w ramach której Image Power pracuje z najbardziej doświadczonymi przedstawicielami branży gamingowej. Spółka skupia się głównie na produkcji symulatorów oraz niskobudżetowych produkcjach autorskich. Wyróżnia ją podejście do wyboru tematyki nowych tytułów: często oparta jest ona o pasje i hobby poszczególnych członków zespołu, które następnie bardzo pieczołowicie przenoszone są na grunt gier video, po uprzednim sprawdzeniu ich potencjału na rynku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk