• Sklep
  • Odbierz prezent
Crime Stories doskonale radzi sobie w soft launchu

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych dla kobiet, przedstawia pierwsze wyniki z fazy testów Crime Stories. Kolejny kluczowy produkt spółki od razu trafił w gusta użytkowników – już na tym etapie gra notuje wskaźniki na poziomie jednego z najpopularniejszych tytułów z gatunku visual novel – Choices studia Pixelberry.

- Pierwsze wyniki, które uzyskaliśmy z Crime Stories podczas soft launchu są bardzo dobre. Od początku, kiedy projekt był jeszcze w fazie koncepcji, wiedzieliśmy, że ma ogromny potencjał. Już teraz to się potwierdza. Gry z gatunku visual novel są hitem wśród użytkowniczek i nasza gra idealnie wpasowała się w ten trend - mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games

Kluczowe wskaźniki, które zanotowała spółka po ponad dwóch miesiącach testowania tytułu okazały się zbliżone lub lepsze od najlepszych tytułów z gatunku visual novel. Wskaźniki retencji dnia pierwszego i siódmego, które mówią o tym jaki procent graczy pozostaje w grze po upływie kolejnych dni, są na niemal identycznym poziomie, jak w grze Choices studia Pixelberry. Wyniki to odpowiednio 35 proc. D1 i 15 proc. D7. Średnio na użytkownika przypada 2,7 sesji spędzonych w grze dziennie, gdzie dla porównania w Choices jest to 2,2. - Choć gatunek visual novel jest dla nas czymś nowym, to udało nam się już na tym etapie dobrze dopracować tytuł. Już teraz możemy podzielić się świetnymi wynikami. Osiągamy rezultaty niemal identyczne do światowych hitów w tym gatunku. Przed nami jeszcze miesiące analizy i pracy, liczymy, że w momencie globalnej premiery będziemy na jeszcze wyższym poziomie niż obecnie – komentuje Marcin Kwaśnica

Crime Stories weszło do fazy soft launch na początku marca. Od tego momentu spółka testowała grę i analizowała zachowania graczy. – Od początku bardzo mocno koncentrujemy się na danych. Sprawdzamy co jeszcze możemy poprawić i ulepszyć. Na tej podstawie zdecydowaliśmy już m.in. o zmianie grupy docelowej, którą początkowo były kobiety 35+. Teraz trafiamy do nieco młodszych użytkowniczek, dzięki czemu poprawiło się zaangażowanie i utrzymanie graczy. Pracujemy nad dopasowaniem i optymalizacją produktu pod właśnie tę grupę docelową – komentuje Marcin Kwaśnica

Crime Stories to gra z gatunku visual novel, w której użytkownicy otrzymują książki z interaktywnymi historiami. Losy bohaterów zależą od decyzji podjętych przez gracza – to on współtworzy scenariusz, przez co jeszcze bardziej angażuje się w rozgrywkę. Spółka przygotowała już cztery książki w tematyce kryminalnej, to m.in. The Disappearance i Bitter Intentions, docelowo w momencie wydania ma ich być ok. 12. Jedną z pisarek w Crime Stories została Lisę Brunette, autorka narracji do Choices. Premiera Crime Stories planowana jest jeszcze w 2019 roku. – Zauważyliśmy, że obecnym użytkownikom bardzo podobają się książki, które dla nich przygotowaliśmy. Mamy bardzo wysoki wskaźnik ukończenia rozdziałów, który wynosi obecnie 65,8 proc. Każda historia oparta jest o tematykę kryminalną – widzimy, że trafiliśmy z tym w preferencje naszych odbiorców – mówi Marcin Kwaśnica

Interaktywne gry fabularne to bardzo popularny gatunek, który przyciąga coraz większą liczbę użytkowników po światowym sukcesie Choices studia Pixelberry oraz Episode od Episodes Interactive. Jak podaje Priori Data, każda z tych gier generuje ponad 200 milionów dolarów przychodów.

O SPÓŁCE:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Beauty Spa: Stars & Stories i My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 22 mln pobrań.


FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk