• Odbierz prezent
Creature Lab: Czy szczepionka stworzy Frankensteina?

Creature Lab – symulator szalonego naukowca zadebiutował na Steam. Na platformie Steam zadebiutowała strona nowej preprodukcji studia Image Power – Creature Lab. Gracz wciela się w niej w genialnego, ale szalonego i zdolnego do wszystkiego naukowca, który przeprowadzi nieprawdopodobne i bezbożne eksperymenty w swoim laboratorium. Stworzy przerażające mutanty i wyśle monstra do miasta, by szerzyć panikę wśród ludzi i pozyskać nowe materiały oraz obiekty do badań.

W najnowszym horrorze gracz wciela się w naukowca o bardzo liberalnym podejściu do przedmiotów testowych i nudnych procedur. W rozgrywce zakładamy własną kryjówkę i zaczynamy eksperymenty. Mieszamy mutageny, analizujemy ich właściwości, hodujemy nowe części ciała i przyłączamy je do obiektów testowych. Zarządzamy ekwipunkiem i rozbudowujemy laboratorium, upewniając się przy okazji, czy nasza kryjówka jest bezpieczna.

W Creature Lab musimy zadbać o zapasy, jednak jako pogrążony w niecnych badaniach szaleniec nie możemy liczyć na jakiekolwiek wsparcie, sami więc kompletujemy wszystko, co możemy znaleźć lub po prostu ukraść. Następnie musimy przygotować nasze laboratorium, zdobywając podstawowe odczynniki. Największa zabawa zaczyna się w momencie, gdy je zmieszamy! Skutki mogą być opłakane, nieprzewidywalne i… potworne.

W dalszym etapie analizujemy nasze wyniki i sprawdzamy, czy nasze mutageny mają jakiekolwiek praktyczne zastosowanie, czy też są przydatne tylko jako składniki mocniejszych mikstur. Twórcy pozwalają graczowi zmieniać kończyny testowanych obiektów i wypuszczać owoce eksperymentów do ataku na cele cywilne i wojskowe. Gracz może również wykorzystać pochwycone obiekty do swoich badań i zamienić je w potwory na wzór Frankensteina.

Jesteśmy podekscytowani naszą nową produkcją z gatunku horror i liczymy na spore zainteresowanie community graczy. Temat mieszania genów, łączenia leków, efektów szczepionek i eksperymentów od wielu lat jest na czasie. Udostępniliśmy graczom wiele „składników” i możliwości ich łączenia - nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć co wymyślą i jakie efekty stworzy ich kreatywność i wyobraźnia – zapowiada Piotr Figarski, wiceprezes zarządu Image Power S.A.

Image Power ma w bieżącej produkcji m.in. takie gry jak Yacht Mechanic Simulator 2021, Ambulance Simulator oraz Offroad Mechanic Simulator.

Strona Creature Lab na Steam: https://store.steampowered.com/app/1309990/Creature_Lab/

Trailer gry: https://youtu.be/wZG8sAvUAsk

***

Początek Image Power S.A. sięga 2012 roku, kiedy Paweł Graniak, aktualnie Prezes Zarządu Spółki, założył pierwszą w Polsce szkołę Concept Artu i Digital Paintingu (http://www.potegaobrazu.pl). Jej działalność została zwieńczona stworzeniem pierwszego polskiego podręcznika Concept Artu. Publikacja ujrzała światło dzienne w 2018 roku i obecnie jest dostępna w salonach Empiku w całej Polsce. Dziś Potęga Obrazu współpracuje z najlepszymi artystami tworzącymi gry video.

Produkcją gier video Image Power S.A. zajął się w 2019 r. Wówczas wspólnie z Marcinem Zaleńskim, obecnie Przewodniczącym Rady Nadzorczej, rozpoczęto współpracę ze spółką PlayWay S.A., w ramach której Image Power pracuje z najbardziej doświadczonymi przedstawicielami branży gamingowej. Spółka skupia się głównie na produkcji symulatorów oraz niskobudżetowych produkcjach autorskich. Wyróżnia ją podejście do wyboru tematyki nowych tytułów: często oparta jest ona o pasje i hobby poszczególnych członków zespołu, które następnie bardzo pieczołowicie przenoszone są na grunt gier video, po uprzednim sprawdzeniu ich potencjału na rynku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk