• Odbierz prezent
CreativeForge Games realizuje przyjętą strategię i prezentuje dwa nowe tytuły wydawnicze

CreativeForge Games (CFG), notowany na NewConnect producent gier na komputery PC i konsole, wchodzący w skład grupy kapitałowej PlayWay, prezentuje dwa nowe tytuły wydawnicze. Na platformie Steam spółki znalazły się Dunrog, pierwszoosobowa gra z gatunku dungeon crawler (typ przygody występujący w grach fabularnych) oraz osadzona w miejskiej dżungli produkcja Hooligan Simulator. Działania w segmencie wydawniczym wpisują się w realizację strategii rozwoju przyjętą w drugiej połowie 2019 roku przez spółkę.

- Cieszymy się, że wraz z początkiem nowego roku możemy oficjalnie zaprezentować tytuły, które ukażą się pod szyldem wydawniczym CreativeForge Games. Jesteśmy przekonani, że w naszym portfolio wydawniczym każdy fan gier taktycznych, strategicznych czy przygodowych, znajdzie coś dla siebie. Póki co mówimy o dwóch nowych tytułach: Dunrog i Hooligan Simulator, ale mamy nadzieję, że efekty rozmów prowadzonych obecnie z zewnętrznymi firmami będą zadowalające i zaowocują kolejnymi tytułami – komentuje Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.

Dunrog to pierwszoosobowa gra z gatunku dungeon crawler z bogatą liczbą losowo generowanych lokacji, pełnych skarbów i niebezpieczeństw, której premiera planowana jest w 2020 roku. Główną aktywnością w Dunrogu jest przemierzanie kolejnych poziomów, zbieranie przedmiotów i walka z potworami. Gracz dysponuje zróżnicowanym rodzajem broni i mierzy się ze stworzeniami mitologicznym, ludźmi oraz zwierzętami. W grze dostępny jest także tryb kooperacji sieciowej.

Wydawca wskazuje, że atutami gry są również niskie koszty produkcji oraz zaangażowanie graczy niszowych tego typu gier, co może przyczynić się do generowania długofalowych zysków.

Obok Dunrog w portfolio wydawniczym CFG znalazła się także przygodowa produkcja Hooligan Simulator, której akcja rozgrywa się w przestrzeni miejskiej.

- Z uwagi na to, że koncentrujemy się na tworzeniu gier taktycznych i strategicznych, chcemy również, aby tego rodzaju produkcje znalazły się w naszym segmencie wydawniczym. Szukamy tytułów z potencjałem i naszym zdaniem Hooligan Simulator wpisuje się w tę koncepcję – komentuje Piotr Karbowski. – Produkcja wzbogacona jest o mechaniki, dzięki którym można rozwijać różne dodatkowe umiejętności, takie jak parkour, tworzenie graffiti czy obsługa broni. W Hooligan Simulator wcielamy się w postać młodego gangstera, który musi walczyć o swoje, aby przetrwać w otaczającej go rzeczywistości. Nielegalne interesy, które może prowadzić, dają możliwość szybkiego zarobku. Trzeba jednak liczyć się z ryzykiem i konsekwencjami - ucieczki przed policją czy też okolicznymi gangami, to nieodzowny element gry, który z pewnością dostarczy wielu emocji – dodaje.

CreativeForge Games razem z PlayWay jest także współwydawcą osadzonej w antycznym świecie strategii ekonomicznej Buliders Of Egypt. W produkcji tej użytkownik musi wykazać się umiejętnym zarządzaniem urbanistyką poprzez kształtowanie siatki ulic, wzajemnej relacji budynków i sąsiedztwa, co ma przełożenie na aspekty ekonomiczne w grze.

Daty premier Hooligan Simulator oraz Buliders Of Egypt nie są jeszcze znane.

- Działania CreativeForge Games w 2020 roku będą opierać się na przyjętym i sprawdzonym planie, bazującym na trzech filarach: produkcyjnym, wydawniczym i polegającym na maksymalnym wykorzystaniu aktywów spółki. Zakładamy także wprowadzanie kolejnych tytułów do sprzedaży na Steam jak również na PlayStation, Xbox One, Nintendo Switch oraz w wersji mobilnej – podsumowuje Piotr Karbowski, prezes CFG.

O CreativeForge Games:

CreativeForge Games (CFG) to wchodzące w skład grupy kapitałowej PlayWay studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. Spółka została założona w 2011 roku.

Wyróżnikiem CFG jest przede wszystkim specjalizacja w segmencie szeroko pojętych gier taktyczno-strategicznych oraz w grach innych gatunków. Przy dotychczas wyprodukowanych grach, spółka korzystała z globalnych wydawców – partnerów odpowiedzialnych za promocję i sprzedaż produktów. Najbardziej znanymi projektem spółki jest Hard West.

Aktualnie CFG tworzy jednocześnie kilkanaście tytułów oraz prowadzi rozmowy na temat wydawania zewnętrznie gier, w ramach własnej działalności wydawniczej. Łącznie we wszystkie projekty spółki jest zaangażowanych blisko 100 osób.

http://www.creativeforge.pl/


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk