• Odbierz prezent
CreativeForge Games prezentuje House Flipper City

CreativeForge Games (CFG), producent gier na PC i konsole, opublikował trailer swojej najnowszej produkcji – House Flipper City (HFC). Spółka planuje premierę tytułu w Q4 2020 roku. Gra jest tworzona w oparciu o mechaniki znane z jednego z największych hitów Grupy PlayWay – symulatora remontów – House Flipper.

- Podstawowa wersja House Filipper City ukaże się w wersji na PC. Nie wykluczamy jednak rozszerzenia możliwości jej użytkowania na inne platformy. Aktualnie w spółce tworzymy 14 projektów i sprawdzamy ich potencjał, HFC to jeden z nich – komentuje Piotr Karbowski, Prezes CreativeForge Games.

HFC jest tworzony w oparciu o mechaniki znane z jednego z największych hitów Grupy PlayWay – symulatora remontów – House Flipper. Tytuł okazał się jednym z największych hitów wydawcy. Od dnia premiery sprzedanych zostało ponad milion kopii gry. Gracz wciela się w inwestora kupującego mieszkania, które wymagają remontu i nie jest świadomy co znajduje się wewnątrz. Szeroki wachlarz funkcjonalności umożliwia wykonanie różnego rodzaju zadań związanych z realizacją prac remontowych i urządzeniem mieszkania, które następnie można sprzedać z zyskiem i w ten sposób zarobić pieniądze na kolejne inwestycje.

Nowa odsłona popularnej serii w wydaniu House Flipper City, będzie utrzymana w podobnej konwencji, jednak fabuła produkcji zostanie osadzona na większym obszarze – w przestrzeni miejskiej. Taki zabieg ma na celu stworzenie szerszego spektrum możliwości i umożliwić dostęp do nowych czynności ze strony przeciętnego gracza.

- Grupa odbiorców House Flipper jest bardzo szeroka, myślimy, że nie mniejsze zainteresowanie wygeneruje nowa propozycja – House Flipper City. Staramy się o kody rabatowe na naszą produkcję dla wszystkich nabywców House Flipper. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę konkretnej grupy odbiorców na nasz tytuł i zbudować społeczność użytkowników wokół gry. – informuje Piotr Karbowski.

We wrześniu spółka poinformowała o podpisaniu aneksu do obowiązującej umowy z Akcjonariuszami w zakresie uregulowania dotychczasowych zobowiązań. Na mocy porozumienia stron, CFG zadeklarowało jednorazową spłatę około 50 proc. zadłużenia – tj. 3 mln zł. Studio oświadczyło, że spłata pożyczek jest niezależna od planowanych terminów premier gier komputerowych i nastąpi do końca marca 2022 roku.

– Chcemy aby sytuacja w spółce była przejrzysta i zrozumiała zarówno dla inwestorów jak i pozostałych uczestników rynku. Saldo dostępnych środków pieniężnych w CFG po spłacie pożyczki wynosi ok. 2,9 mln zł. Kwota ta w całości zabezpiecza finansowanie działalności operacyjnej, uwzględniając wszystkie bieżące oraz planowane projekty do końca 2021 roku. – mówi Piotr Karbowski.

W ostatnim czasie CFG zaprezentowało także założenia Programu Motywacyjnego, w ramach którego spółka zakłada wypracowanie 1 mln zł zysku netto w 2019 r.

O Spółce:

CreativeForge Games (CFG) to wchodzące w skład grupy kapitałowej PlayWay studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. Spółka została założona w 2011 roku.

Wyróżnikiem CFG jest przede wszystkim specjalizacja w segmencie szeroko pojętych gier taktyczno-strategicznych oraz w grach innych gatunków. Przy dotychczas wyprodukowanych grach, spółka korzystała z globalnych wydawców – partnerów odpowiedzialnych za promocję i sprzedaż produktów. Najbardziej znanymi projektem spółki jest Hard West.

Aktualnie CFG tworzy jednocześnie kilkanaście tytułów oraz prowadzi rozmowy na temat wydawania zewnętrznie gier, w ramach własnej działalności wydawniczej. Łącznie we wszystkie projekty spółki jest zaangażowanych blisko 100 osób.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk