• Odbierz prezent
CreativeForge Games podpisał umowę z Running With Scissors (RWS)

CreativeForge Games (CFG), notowany na NewConnect deweloper tworzący własne gry na komputery PC i konsole, podpisał umowę z amerykańskim producentem i wydawcą gier komputerowych Running With Scissors (RWS). Przedmiotem umowy jest preprodukcja oraz produkcja nowego tytułu w oparciu o istniejące IP amerykańskiego partnera. Spółki planują pokazać pierwsze efekty współpracy w 2020 roku.

- Jednym z założeń naszej strategii jest weryfikowanie rynku i wybieranie produkcji z potencjałem sprzedażowym, które wzbudzają istotne zainteresowanie wśród odbiorców, a przez ostatnie lata nie doczekały się swojej kontynuacji. Umowa ze znanym, amerykańskim producentem i wydawcą to wynik takich działań. Wspólnie z Running With Scissors stworzymy preprodukcję oraz produkcję nowego tytułu, którego wydawcą będzie RWS. – mówi Piotr Karbowski, Prezes Zarządu CreativeForge Games.

Running With Scissors znany jest głównie z kontrowersyjnej serii Postal, zapoczątkowanej w 1997 roku. Do tej pory powstało kilka gier z cyklu, które do dziś cieszą się olbrzymią popularnością. W tym tygodniu we wczesnym dostępie na platformę Steam trafiła najnowsza odsłona serii – Postal 4: No Regrets.

- Współpraca z Running With Scissors to dla CFG szansa na dotarcie do nowych grup odbiorców i zaznaczenie obecności naszego studia na rynku amerykańskim. Dotychczasowe produkcje RWS wzbudziły wiele kontrowersji, ale w wielu kręgach mają również status gier wręcz kultowych. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami stworzymy tytuł, o którym będzie naprawdę głośno. – komentuje Piotr Karbowski.

Spółki planują pokazać pierwsze efekty współpracy w 2020 roku.

***

O CreativeForge Games:

CreativeForge Games (CFG) to wchodzące w skład grupy kapitałowej PlayWay studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. Spółka została założona w 2011 roku.

Wyróżnikiem CFG jest przede wszystkim specjalizacja w segmencie szeroko pojętych gier taktyczno-strategicznych oraz w grach innych gatunków. Przy dotychczas wyprodukowanych grach, spółka korzystała z globalnych wydawców – partnerów odpowiedzialnych za promocję i sprzedaż produktów. Najbardziej znanymi projektem spółki jest Hard West.

Aktualnie CFG tworzy jednocześnie kilkanaście tytułów oraz prowadzi rozmowy na temat wydawania zewnętrznie gier, w ramach własnej działalności wydawniczej. Łącznie we wszystkie projekty spółki jest zaangażowanych blisko 100 osób.

http://www.creativeforge.pl/

O Running With Scissors:

Running With Scissors (RWS) to amerykańskie niezależne studio gier, najbardziej znane z serii Postal. Spółka powstała w 1996 roku w Arizonie. Produkcje RWS charakteryzuje bezkompromisowe podejście do poruszanych tematów.

https://runningwithscissors.com/about/


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk