• Odbierz prezent
CreativeForge Games kończy pierwszy etap restrukturyzacji finansowej. Jeszcze w lutym spółka spłaci wszystkie zobowiązania

CreativeForge Games (CFG), notowany na NewConnect producent i wydawca gier wideo na komputery PC i konsole, poinformował o zawarciu aneksu do umowy, w którym zobowiązuje się do całkowitej spłaty zadłużenia w kwocie 3 mln zł do 14 lutego br. Tym samym spółka, wcześniej niż zakładała, zakończy pierwszy etap restrukturyzacji finansowej. Główny akcjonariuszem spółki jest grupa kapitałowa PlayWay.

- Lada dzień zakończymy pierwszy etap restrukturyzacji finansowej CFG. Wcześniej niż zakładaliśmy, uda nam się spłacić wszystkie zaciągnięte pożyczki. Pierwotnie deklarowaliśmy, że należności uregulujemy do końca marca 2022 roku, okazało się, że jesteśmy w stanie spłacić jeszcze w tym miesiącu. Saldo dostępnych środków pieniężnych, którymi będziemy dysponować w dniu spłaty zadłużenia zapewni nam finansowanie bieżącej i przyszłej działalności operacyjnej – informuje Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.

Spłata pożyczek przed 31 marca 2022 roku była jednym z głównych założeń strategicznych kierunków rozwoju ogłoszonych przez spółkę we wrześniu ubiegłego roku. Aktualnie studio koncentruje się na działalności produkcyjnej gier taktycznych i strategicznych oraz działalności wydawniczej, zarówno gier z grupy kapitałowej PlayWay, jak również tytułów spoza grupy. W ramach założeń strategii rozwojowej spółka zakłada maksymalizację swoich aktywów w oparciu o zyski pochodzące z już wydanych produkcji.

- Przyjęta koncepcja działań pozwala nam na produkcję dużo większej liczby tytułów, przy ograniczonych kosztach działalności. Obecnie w CreativeForge Games powstaje kilkanaście projektów jednocześnie. – informuje Piotr Karbowski.

W styczniu br. do portfolio wydawniczego CFG trafiły dwa nowe tytuły: Dunrog, pierwszoosobowa gra z gatunku dungeon crawler (typ przygody występujący w grach fabularnych) oraz osadzona w miejskiej dżungli produkcja Hooligan Simulator.

- Nasze działania w ostatnim czasie są nakierowane na kilka segmentów. Z jednej strony koncentrujemy się na produkcji własnych gier, takich jak Aircraft Carrier Survival i House Flipper City, z drugiej strony natomiast cały czas aktywnie pracujemy w zakresie pozyskiwania nowych rentownych gier, których chcemy być wydawcą lub co-producentem – mówi Piotr Karbowski. – Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkunastoma międzynarodowymi zespołami w zakresie współpracy nad kolejnymi obiecującymi tytułami. Mamy ambicje aby stać się znanym studiem o globalnym zasięgu działania. Mocno wierzymy, że dzięki zaangażowaniu osób tworzących CFG uda się z powodzeniem realizować to założenie – dodaje.

O CreativeForge Games:

CreativeForge Games (CFG) to wchodzące w skład grupy kapitałowej PlayWay studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. Spółka została założona w 2011 roku.

Wyróżnikiem CFG jest przede wszystkim specjalizacja w segmencie szeroko pojętych gier taktyczno-strategicznych oraz w grach innych gatunków. Przy dotychczas wyprodukowanych grach, spółka korzystała z globalnych wydawców – partnerów odpowiedzialnych za promocję i sprzedaż produktów. Najbardziej znanymi projektem spółki jest Hard West.

Aktualnie CFG tworzy jednocześnie kilkanaście tytułów oraz prowadzi rozmowy na temat wydawania zewnętrznie gier, w ramach własnej działalności wydawniczej. Łącznie we wszystkie projekty spółki jest zaangażowanych blisko 100 osób.

http://www.creativeforge.pl/


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk