• Odbierz prezent
CreativeForge Games (CFG) utworzyło spółkę Ancient Games S.A

CreativeForge Games (CFG), producent gier na PC i konsole, wchodzący w skład Grupy PlayWay, poinformował o utworzeniu spółki Ancient Games S.A., w której jest właścicielem 100 proc. udziałów. 10-osobowy zespół będzie odpowiedzialny za realizację projektów z gatunku symulacje. W pierwszej kolejności nowo utworzona spółka zajmie się realizacją trzech preprodukcji. Wszystkie, trafią na rynek w przyszłym roku.

- CreativeForge Games koncentruje się na produkcji gier taktycznych i strategicznych, co wynika ze strategii spółki. Ponieważ jednocześnie chcemy rozwijać się także w produkcji innych gatunków, zwłaszcza gier symulacyjnych, podjęliśmy decyzję o utworzeniu spółki Ancient Games, w której będziemy je realizować. Zakładamy, że na początku dedykowany zespół, liczący do 10 osób, będzie w stanie przygotować dwa projekty w skali roku. Wierzymy, że selektywne podejście w tym zakresie zaowocuje naprawdę ciekawymi produkcjami zarówno w CFG, jak i w Ancient Games. – mówi Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.

W ramach przyjętej we wrześniu strategii CFG zaktualizowało kierunki rozwoju, które zakładają działalność spółki w obszarze trzech filarów: produkcyjnym, wydawniczym oraz bazującym na maksymalnym wykorzystaniu aktywów spółki. We wrześniu spółka poinformowała o podpisaniu aneksu do obowiązującej umowy z Akcjonariuszami w zakresie uregulowania dotychczasowych zobowiązań. Na mocy porozumienia stron, CFG zadeklarowało jednorazową spłatę około 50 proc. zadłużenia – tj. 3 mln zł. Studio oświadczyło, że spłata pożyczek jest niezależna od planowanych terminów premier gier komputerowych i nastąpi do końca marca 2022 roku.

- Nasza bieżąca działalność operacyjna i wszystkie projekty zaplanowane do końca 2021 roku są w zupełności zabezpieczone. Obecnie realizujemy ich 14. Na początku października opublikowaliśmy trailer swojej najnowszej produkcji – House Flipper City (HFC). Jest to nowa odsłona popularnej gry House Flipper. Premierę planujemy w w Q4 2020 – komentuje Piotr Karbowski. – Jednocześnie mogę zdradzić, że jedna z preprodukcji powstających w nowej spółce będzie związana z tematyką antyczną, gdzie pojawi się wątek Gladiatorów. – dodaje.

CreativeForge Games posiada 100 proc. udziałów w Ancient Games.

O Spółce:

CreativeForge Games (CFG) to wchodzące w skład grupy kapitałowej PlayWay studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. Spółka została założona w 2011 roku.

Wyróżnikiem CFG jest przede wszystkim specjalizacja w segmencie szeroko pojętych gier taktyczno-strategicznych oraz w grach innych gatunków. Przy dotychczas wyprodukowanych grach, spółka korzystała z globalnych wydawców – partnerów odpowiedzialnych za promocję i sprzedaż produktów. Najbardziej znanymi projektem spółki jest Hard West.

Aktualnie CFG tworzy jednocześnie kilkanaście tytułów oraz prowadzi rozmowy na temat wydawania zewnętrznie gier, w ramach własnej działalności wydawniczej. Łącznie we wszystkie projekty spółki jest zaangażowanych blisko 100 osób.

http://www.creativeforge.pl/


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk