• Odbierz prezent
 COVID: +249 nowych zachorowań! Czy to już koniec pandemii?
fot. freepik.com

Początkiem marca minęły już 2 lata od rozpoznania pierwszego zakażenia wirusem Covid-19 w Polsce. Jak definiuje MZ jest to choroba układu oddechowego wywołana wirusem SARS-CoV-2, objawia się najczęściej gorączką, suchym kaszlem i problemami z oddychaniem. Nierzadko występuje bezobjawowo. W pierwszej połowie marca 2020 roku w Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Z kolei 20 marca 2020 roku Minister Zdrowia wprowadził rozporządzenie o obowiązywaniu stanu epidemicznego.


2022 rok nie rozpieszcza inwestorów, szczególnie tych, którzy w ostatnich latach stawiali na modne spółki o wysokim potencjale wzrostu. Te bowiem w ostatnich miesiącach tracą mocniej niż szeroki rynek. W takich momentach nadchodzi refleksja - a może by tak zwrócić się w kierunku spółek umownie zaliczanych do kategorii “value”, stawiając na mocne fundamentalnie walory? Zapraszam na webinar

 

Zapisz się na webinar!


 

 

 

Dzienna liczba zakażeń

Zgodnie z udostępnionymi danymi w przeciągu ostatniej doby liczba zakażeń wirusem Covid-19 wzrosła o +249. Łączna liczba zachorowań od początku pandemii wynosi z kolei 6,006,547.

 

Przypadki śmiertelne

W ciągu ostatniej doby z powodu zakażenie wirusem Covid-19 zmarło łącznie +9 osób. Z kolei od początku trwania epidemii Covid tylko w Polsce odnotowano 116,299 przypadków śmiertelnych.

 

Testy wykonane na obecność wirusa Covid-19

Ministerstwo Zdrowia podaje także dane liczbowe dotyczące ilości przeprowadzonych testów. Od początku trwania pandemii w Polsce zostało zrobione 36,313,054 testów.

 

Dzienna i całkowita liczba ozdrowień

Nie da się ukryć, że pomimo szczepień zdarzają się przypadki ponownego zakażenia wirusem. Sprawdziliśmy także, jak w liczbach prezentuje się ilość dziennych wyzdrowień. Tylko w ostatniej dobie odnotowano +34 ozdrowieńców. Od początku zbierania danych wyzdrowiało 5,335,354 osób.

 

Podsumowanie

Nowe zachorowania

+249
Łączna liczba zachorowań 6,006,547
Zgony dziś +9
Łączna liczba zgonów 116,299
Łączna liczba wykonanych testów 36,313,054

Liczba wyzdrowień

+34

 Łączna liczba wyzrowień

5,335,354

Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk