• Odbierz prezent
Covid-19 ubezpieczenie koronawirus

Na rynku pojawił się produkt ubezpieczeniowy, zapewniający ochronę ubezpieczeniową w przypadku zachorowania na Covid-19. Jak do tej pory z oferty skorzystało już ponad 10 tysięcy osób. Objęci ubezpieczeniem pracownicy mogą liczyć też na dodatkowe usługi.

 

Spółka Generali poinformowała, że z jej nowego produktu ubezpieczeniowego skorzystało już ponad 10 tysięcy osób. Spółka rozpoczęła sprzedaż ubezpieczenia Covid-19 w ramach odrębnego ubezpieczenia grupowego niecałe dwa tygodnie temu.

Ubezpieczenie Covid-19 w Generali to pierwszy tego rodzaju produkt na rynku, który zapewnia ochronę ubezpieczeniową na wypadek zachorowania na Covid-19. Jest to ubezpieczenie grupowe oferowane firmom zatrudniającym co najmniej 10 osób. Przedsiębiorca może wybrać jeden z trzech pakietów, który sfinansuje pracownikom. Najniższa składka za osobę na rok wynosi 49,90 zł, a najwyższa 89,90 zł. Pakiety różnią się między sobą wysokością sum ubezpieczenia. Pracownik może liczyć na wypłatę świadczenia w sytuacji zdiagnozowanej choroby Covid-19. W ramach ubezpieczenia Generali zapewnia też usługi assistance po hospitalizacji, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, osobą starszą w rodzinie oraz zwierzętami, a także transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu. W ramach produktu ubezpieczeniowego objęci nim pracownicy mogą też otrzymać pomoc psychologa w każdej sytuacji związanej z Covid-19.

W komunikacie prasowym prezes Generali TU – Arkadiusz Wiśniewski podsumował: „Bardzo nas cieszy to, że tak wielu pracodawców zainteresowanych jest zapewnieniem ochrony dla swoich pracowników. To świadczy o ich odpowiedzialności i dbałości o zespół. Potwierdza to również, że ubezpieczenie może być benefitem, jaki firma może zapewnić swojej załodze. Chcemy być w tym partnerem dla pracodawców i dostarczać im odpowiednie produkty, jak ostatnio wdrożone ubezpieczenie Covid-19.”

Generali Polska wchodzi w skład Grupy Generali, jednej z największych grup finansowo-ubezpieczeniowych. Grupa Generali jest obecna w Polsce od 1998 r. działając w trzech głównych obszarach: ochronie majątku i życia klientów indywidualnych, zarządzaniu oszczędnościami emerytalnymi oraz ubezpieczeniach korporacyjnych.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk