• Odbierz prezent
Core Scientific pozyskuje 54 miliony dolarów inwestycji od Crypto Lender Celsius

Globalna platforma zarabiająca na kryptowalutach Celsius Network naciska z zaangażowaniem 200 milionów dolarów w czyste wydobycie Bitcoinów (BTC). Część z nich obejmuje inwestycję w wysokości 54 milionów dolarów w Core Scientific, wiodącą postać w wydobyciu neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Według doniesień z 23 lipca, całkowite zaangażowanie Celsiusa powinno uplasować firmę jako jednego z największych inwestorów w branży wydobywczej BTC. Celsius po raz pierwszy zobowiązał się w czerwcu do przekazania sprzętu górniczego o wartości 200 milionów dolarów firmie Core Scientific, a także Rhodium Enterprises, firmie górniczej z siedzibą w Teksasie, oraz firmie Luxor Technologies, zajmującej się oprogramowaniem opartym na hash rate.

Alex Mashinsky, założyciel i dyrektor generalny Celsius, nazwał firmy takie jak Core Scientific “wyjątkowymi”.

Określił je również jako “wyznaczające standardy wydajności energetycznej w górnictwie na całym świecie”.

Łącząc z nimi siły, dyrektor generalny skomentował: “Jesteśmy zachwyceni, że zostaliśmy partnerami inwestycyjnymi i cieszymy się z sukcesów, jakie odnieśli w tym roku, a także nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad rozwojem naszego wspólnego biznesu w przyszłości.”

Rozwój ten jest najnowszym dużym wydarzeniem w miesiącu pełnym wrażeń dla obu stron. W dniu 21 lipca Celsius ogłosił, że dołączył do Bitcoin Mining Council (BMC). Organizacja ta, założona przez Michaela Saylora z MicroStrategy, wspiera ekologiczne wydobycie BTC. Promuje również przejrzystość i edukuje społeczeństwo na temat korzyści płynących z BTC. Co więcej, BMC dzieli się najlepszymi praktykami, jako globalne forum firm wydobywających BTC i innych przedsiębiorstw w branży BTC.

Tymczasem Core Scientific ogłosił tego samego dnia swój zamiar stania się spółką publiczną i notowania na NASDAQ. Nastąpiło to w drodze fuzji z Power & Digital Infrastructure Corporation (XPDI) o wartości 4,3 miliarda dolarów.

Państwa przyjmują górników BTC

Przymykanie oka na przemysł wydobywczy BTC trwa na całym świecie. Chiny rozszerzyły w tym miesiącu swoje zamknięcie na wschodnią prowincję Anhu. Kraj ten kiedyś stanowił większość światowego hash rate’u górniczego.

W międzyczasie, Stany Zjednoczone stały się głównym celem dla wysiedlonych górników, którzy chcą wznowić swoją działalność. Wielu z nich założyło siedzibę w Teksasie, który przyciąga ich zarówno tanimi cenami energii, jak i pro-kryptowalutowymi urzędnikami państwowymi.

Jak donosi raport z 9 lipca, jedna z operacji wydobywczych rozpoczęła się również w XIX-wiecznej elektrowni wodnej w Mechanicville w stanie Nowy Jork. Szefowie Albany Engineering Corp., firmy stojącej za tą operacją, powiedzieli, że spodziewają się zarobić trzy razy więcej pieniędzy na wydobywaniu BTC niż na sprzedaży energii elektrycznej do National Grid.

BeInCrypto Polska - Core Scientific pozyskuje 54 miliony dolarów inwestycji od Crypto Lender Celsius


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk