• Odbierz prezent
Constantinople i St Petersburg - hard fork Ethereum już dziś

W ciągu najbliższych godzin dojdzie do długo oczekiwanej aktualizacji sieci Ethereum (ETH) o nazwie Constantinople, wraz z aktualizacją nazwaną Saint Petersburg. Obie zmiany będą miały charakter hard-forku i zostaną zaimplementowane na wysokości bloku 7 280 000.

 

Constantinople początkowo miał być aktualizacją zawierającą pięć poprawek, jednak 15 stycznia ujawniono lukę bezpieczeństwa w jednej z nich (EIP 1283), odnoszącej się do sposobu działania smart kontraktów. Zespół developerów zdecydował się na przesunięcie daty hard-forka, który początkowo miał odbyć się 16 stycznia. Dzisiejsza aktualizacja została poszerzona o poprawkę nazwaną Saint Petersburg, której jedynym zadaniem jest wyłączenie poprawki EIP 1283, przez którą doszło do styczniowego przesunięcia hard-forku.

Oznacza to, że aktualizacja będzie zawierała cztery poprawki, z których większość ma wymiar techniczny i odnosi się do smart kontraktów, przez co nie będzie zauważalna dla przeciętnych użytkowników Ethereum.

Najważniejszą zmianą jest jednak poprawka EIP 1234, której podstawowym założeniem jest zmniejszenie aktualnej nagrody za blok dla górników o ponad 33% - z 3 do 2 ETH. Oprócz tego, EIP 1234 doprowadzi do odsunięcia w czasie o 12 miesięcy momentu nadejścia tzw. Ice Age (Epoki Lodowcowej), która dzięki algorytmowi Difficulty Bomb doprowadzi do wyeliminowania górników z sieci, poprzez radykalne podniesienie trudności wydobycia ETH.

Czytaj także: Hard fork Ethereum (ETH) - co musisz wiedzieć o Constantinople?

Już w środę 16 stycznia na wysokości bloku 7 080 000 dojdzie do szeroko komentowanej i odraczanej w czasie aktualizacji sieci Ethereum (ETH) o nazwie Constantinople. Co tak naprawdę zmieni się w sieci ETH po hard forku, jakie zmiany zostaną wprowadzone i w jaki sposób mogą one wpłynąć na przyszłość.. Czytaj
Hard fork Ethereum (ETH) - co musisz wiedzieć o Constantinople?

 

Notowania: ETHEREUM

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk