• Odbierz prezent
Console Labs przygotowuje aktualizacje do Thief Simulator – szykują się duże zmiany

Notowana na NewConnect spółka Console Labs S.A., która specjalizuje się w portowaniu gier na konsole, jeszcze w tym roku wypuści darmowego patcha do gry Thief Simulator na platformy Xbox, PlayStation, Nintendo Switch oraz PC. Do końca roku planowane jest również wydanie płatnego DLC, które daje rozszerzenia fabularne do gry. Do tej pory łączna sprzedaż Thief Simulator przekroczyła 2 mln egzemplarzy. Przychody Console Labs ze sprzedaży konsolowych wersji gry w Q2 br. wyniosły 0,4 mln zł.

Thief Simulator to sprzedażowy hit z portfolio grupy PlayWay. Symulator złodzieja, w wersji na PC oraz Nintendo Switch, sprzedał się w nakładzie przekraczającym 2 mln kopii. Dodatkowo na konsole Xbox oraz PlayStation tytuł nabyło 120 tys. graczy. Patch, przygotowywany przez studio Console Labs, dotyczyć będzie wszystkich platform, na których ukazała się gra.

- Patch do Thief Simulator pojawi się jeszcze w tym roku, przynosząc kolejne usprawnienia, gdzie najważniejszym z nich jest poprawa grafiki. Jednak ta aktualizacja nie skupi się tylko aspektach wizualnych oraz stabilności. Do gry dodana zostanie nowa mapa i misje, a to wszystko w darmowej aktualizacji – opisuje Marcin Wesołowski, prezes Console Labs.

Równocześnie Console Labs pracuje nad płatnym DLC do Thief Simulator, które będzie do dyspozycji graczy również w tym roku. Umowa ze studiem PlayWay dotycząca wykonania rozszerzenia zawiera również podział zysków ze sprzedaży w podziale 50/50.

- Będzie to pierwsze z trzech planowanych płatnych DLC do Thief Simulator, które podobnie jak patch zostanie wydane na wszystkie platformy. W ramach rozszerzenia dostępne będą nowe, bardziej rozbudowane misje, rabunki, a także zestawy przedmiotów. Te rozszerzenia niezwykle uatrakcyjnią rozgrywkę i jestem przekonany, że spotkają się z dużym zainteresowaniem graczy – podsumowuje prezes Console Labs.

Studio Console Labs w Q2 br. uzyskało łącznie 0,97 mln zł przychodów netto ze sprzedaży produktów i usług. Najbardziej dochodowa okazała się sprzedaż gry Thief Simulator, której przychody netto wyniosły 0,4 mln zł.

Karta Steam Thief Simulator: Thief Simulator na Steam (steampowered.com

***

O spółce:

Console Labs S.A. to spółka specjalizująca się w portingu gier na zlecenie z komputerów PC na inne konsole, takie jak Nintendo Switch, Sony PlayStation PS4 / PS5, Microsoft Xbox One / Series X/S oraz MacO, a także w produkcji i wydawaniu gier we własnym zakresie i na własny rachunek, ze wsparciem głównego akcjonariusza, czyli PlayWay S.A. Zespół liczy 24 osoby. Console Labs S.A. jest członkiem Computer Entertainment Rating Organization, co uprawnia ją do wydawania gier bez pośredników na rynek japoński.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk