• Odbierz prezent
Console Labs podpisało umowę na portowanie gry Trans-Siberian Railway Simulator

Notowana na NewConnect spółka Console Labs SA, portująca gry na wiodące konsole, podpisała umowę na wykonanie portu do gry Trans-Siberian Railway Simulator z portfolio produkcyjnego Pentacle SA. Tytuł pojawi się w drugiej połowie 2022 roku na platformach Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, w tym na konsolach nowej generacji. Projekt Trans-Siberian Railway Simulator w wersji na PC osiągnął wishlistę na poziomie 60 tys. zapisów.

- Miło mi poinformować, że podpisaliśmy umowę na ze studiem Pentacle, które jest producentem komputerowej wersji gry. Dzięki zawiązanej współpracy, tytuł pojawi się na wiodących platformach Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, w tym na konsolach nowej generacji. Premiera portowanych wersji gry jest zaplanowana na druga połowę 2022 roku – opisuje Marcin Wesołowski, prezes Console Labs. - Trans-Siberian Railway Simulator to kolejny duży projekt, który będziemy realizować. Wishlista podstawowej wersji gry na poziomie 60 tys. świadczy o dużym zainteresowaniu graczy i liczę, że będzie to miało również przełożenie na sprzedaż konsolowych odsłon, tym bardziej że nasza umowa zawiera również podział zysków ze sprzedaży gry 50/50 – dodaje Marcin Wesołowski.

W Trans-Siberian Railway Simulator gracz siada za sterami potężnych pociągów Kolei Transsyberyjskiej, przemierzając najdłuższą linię kolejową na świecie. Jest to symulator wzbogacony o elementy gier przygodowych, akcji oraz survivalu. W trakcie rozgrywki zmierzymy się z wieloma przeciwnościami, zaczynając od awarii pociągu i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a kończąc na walce z napastnikami oraz polowaniem na zwierzęta. Na szczególną uwagę zasługuje pieczołowite odzwierciedlenie modeli pociągów, a także otaczających krajobrazów, które świetnie oddają klimat podróży szlakiem linii transsyberyjskiej.

-Debiutując na rynku NewConnect, przedstawiliśmy jasno nasz kierunek rozwoju. Jednym z kolejnych celów było pozyskanie nowych, obiecujących tytułów, które wzmocnią pozycję rynkową Console Labs. Cieszy mnie, że realizujemy te założenia. Dowiedliśmy już, że portowanie gier jest opłacalnym biznesem i teraz, przy wsparciu akcjonariuszy oraz inwestorów, chcemy osiągnąć pozycję lidera w tym sektorze – podsumowuje prezes Console Labs.

Studio Console Labs 9 września dołączyło do grona spółek publicznych i zadebiutowało na rynku NewConnect. Console Labs w I półroczu 2021 osiągnęło zysk netto na poziomie 0,4 mln zł oraz zwiększyło swoje przychody netto o 77 proc. r/r do poziomu 1,6 mln zł.

***

O spółce:

Console Labs S.A. to spółka specjalizująca się w portingu gier na zlecenie z komputerów PC na inne konsole, takie jak Nintendo Switch, Sony PlayStation PS4 / PS5, Microsoft Xbox One / Series X/S oraz MacO, a także w produkcji i wydawaniu gier we własnym zakresie i na własny rachunek, ze wsparciem głównego akcjonariusza, czyli PlayWay S.A. Zespół liczy 24 osoby. Console Labs S.A. jest członkiem Computer Entertainment Rating Organization, co uprawnia ją do wydawania gier bez pośredników na rynek japoński.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk