• Odbierz prezent
lista ostrzeżeń knf
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego Conor Capital Invest i Miceolution znalazły się na liście ostrzeżeń

KNF dodał do listy ostrzeżeń publicznych dwa podmioty: Conor Capital Invest i Miceolution.

 

Na listę ostrzeżeń w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF) wpisana została spółka Conor Capital Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 

Z kolei w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1–3 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF) na listę trafił podmiot Miceolution (niezarejestrowany w Polsce).

Obecnie dostęp do strony podmiotu jest niemożliwy. Dostępne w sieci informacje (m.in. na profilu FB) o firmie Miceolution wskazują, że jest to podmiot oferujący możliwość osiągania bardzo wysokich stóp zwrotu (28-55% miesięcznie) z inwestycji m.in. na rynku nieruchomości. Zysk ma być rzekomo wypracowywany przez czterech realnych traderów, a uczestnicy projektu mają być nagradzani w ramach systemu poleceń.

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk