• Odbierz prezent
Columbus wchodzi w pierwotny rynek domów przejmując Archeton

Spółka Columbus Energy razem z właścicielem Archeton zbuduje nową jakość sprzedaży projektów gotowych domów. W ramach podpisanego wczoraj porozumienia, Columbus Energy S.A. przejmie biznes gotowych projektów domów od Archeton Sp. z o.o. Razem z marką Archeton i Założycielem tej spółki, Columbus chce zbudować nowy biznes.

- Wspólny biznes z Założycielem jedej z najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze gotowych projektów domów, to możliwość promowania naszych produktów i usług na rynku, na którym powstaje ponad 80 000 nowych domów rocznie - wyjaśnia Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Szczegóły tego biznesu przybliżymy niebawem, jednak nasz plan i ciekawy “gamechanger” na tym rynku to kilka miesięcy ostrej pracy, która może przynieść znaczne korzyści dla całej Grupy Columbus. Obecnie mogę jedynie zdradzić, że opracowywane przez nas działania będą miłą i bardzo atrakcyjną niespodzianką dla wszystkich, którzy noszą się z zamiarem budowania domu wg własnego projektu.

Obie firmy ustaliły, że na potrzeby przyszłej współpracy zostanie powołana nowa spółka akcyjna - JV, w ramach której Archeton wniesie aktywa związane z bieżącą działalnością, m.in. prawa do projektów, markę, kapitał intelektualny i know-how, natomiast Columbus będzie finansował projekty i prowadził prace związane z rozwojem i promocją biznesu. Umowa o współpracy i akt założycielski nowej Spółki JV zostaną podpisane do 15 maja 2021 r.

Archeton Sp. z o.o. jest firmą, jednym z liderów, działającą na rynku gotowych projektów domów, na rynku polskim rynku od 1991 r., która opracowuje i sprzedaje gotowe projekty domów jednorodzinnych. Według projektów Archetonu powstało już ponad 100 tysięcy domów. Projekty firmy są prezentowane m.in. na łamach ogólnopolskich katalogów „Projekty Domów” oraz „Dom na miarę”.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk