• Odbierz prezent
Columbus Energy walczy o utrzymanie trendu wzrostowego

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wieloma ciekawymi rozgrywkami na polskim rynku akcji (np. JSW, spółki biotechnologiczne). Kolejnym interesującym tematem jest batalia o utrzymanie trendu wzrostowego na największym hicie NewConnect, czy spółce Columbus Energy (fotowoltaika).

Columbus Energy- czy są powody do obaw

Mając przed sobą wykres, na którym widzimy bardzo zaawansowany trend wzrostowy, należy mieć świadomość, iż istnieje ryzyko wyczerpania się tej tendencji. Równocześnie należy pamiętać o najważniejszej zasadzie inwestowania, która głosi, iż trend jest naszym przyjacielem. Zgodnie z tymi wytycznymi powinniśmy oczekiwać kontynuacji wzrostów na akcjach Columbus Energy, zachowując przy tym wysoki poziom czujności.

Im mniej płynna spółka tym trudniejsze inwestowanie

O ile nie ma powodów do narzekań jeśli chodzi o obroty na spółce Columbus Energy (są one zadziwiające jak na rynek NewConnect), tak niezwykle trudno jest skutecznie korzystać tutaj ze zleceń stop loss. Gigantyczna zmienność oraz przeskoki cenowe spowodowane zawieszeniem notowań na widłach sprawiają, iż możemy wylecieć z rynku w najgorszym z możliwych momentów.

Sytuacja techniczna na spółce Columbus Energy

Spoglądając na wykres Columbus Energy, naszą uwagę zwracają dwa okrągłe poziomy. Jest to pułap 70 zł oraz 60 zł. Widać wyraźnie, iż kupujący bardzo usilnie starają się utrzymać te wsparcia, by nie dopuścić do komplikacji średnioterminowych. Już trwałe zejście poniżej 70 zł zaburzyłoby sekwencję coraz wyższych szczytów i dołków. Jednak chwilowe przebicia należałoby traktować na tak zmiennym rynku, jako zagrania typu fake, czyli mówiąc prościej- pułapki na rynkowe byki. Z punktu widzenia kupujących dobrze by było, aby korekta spadkowa pomału miała się ku końcowi. Kolejne nadbicia dołków nie wykluczałyby scenariuszy wzrostowych, jednak w pewnym momencie posiadacze akcji mogą stracić cierpliwość, a wtedy chęć zainkasowania ogromnych zysków, może doprowadzić do mocniejszej przeceny. Obecnie po wzroście dziennym wynoszącym +1,83%, kurs Columbus Energy wynosi 72,50 zł.

Wykres spółki Columbus Energy (5 miesięcy)

Wykres spółki Columbus Energy (5 miesięcy)


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk