• Odbierz prezent
Colt wprowadza optymalizację VoIP i obsługę IPv6 za pośrednictwem platformy SD WAN

Aby wesprzeć przyspieszoną obecnie transformację cyfrową, Colt Technology Services wprowadził nowe funkcje na swojej wielokrotnie nagradzanej platformie SD WAN - optymalizację VoIP i obsługę IPv6.

Wprowadzone funkcjonalności są odpowiedzią na gwałtowną zmianę w zapotrzebowaniu na dostęp do sieci, której doświadczają obecnie przedsiębiorstwa na całym świecie. Wiele z nich dostosowuje się do nowej rzeczywistości, gdzie praca zdalna stała się powszechna, a liczba urządzeń podłączonych do już obciążonych sieci wciąż wzrasta.

Przejście na pracę zdalną oznacza, że zapotrzebowanie przedsiębiorstw na rozwiązania sieciowe z obsługą VoIP jest większe niż kiedykolwiek. Posiadanie sieci VoIP z obsługą SD WAN pozwala firmom zoptymalizować infrastrukturę sieciową i głosową w celu uzyskania doskonałej jakości połączeń podczas wirtualnych spotkań. Colt SD WAN potrafi zidentyfikować ruch VoIP o kluczowym znaczeniu z aplikacji VoIP w sieci klienta, nadając mu priorytet w celu zwiększenia niezawodności i wydajności. W połączeniu z Colt SIP Trunking, dostawca oferuje klientom optymalizację VoIP z dynamicznym sterowaniem ruchem opartym na średniej opinii (MoS) bez dodatkowych kosztów.

Colt jest jednym z pierwszych dostawców usług sieciowych oferujących rozwiązanie SD WAN z globalną obsługą IPv6. Każde nowe urządzenie, które dołącza do sieci korporacyjnej, wymaga unikalnego adresu IP, a liczba dostępnych adresów IPv4 jest ograniczona. Colt SD WAN z obsługą podwójnego stosu IPv4 i IPv6 daje klientom elastyczność w projektowaniu sieci WAN z IPv4, jednocześnie zabezpieczając swoją sieć na przyszłość oraz unikając kosztownych zmian w chwili przejścia na IPv6.

Ponieważ przedsiębiorstwa na całym świecie dostosowują się do tego nowego sposobu pracy, potrzebują sieci i produktów, które nadążą za zmianami zachodzącymi w firmie. Nowe funkcje SD WAN pomogą firmom pozostać w kontakcie, pozwolą też zabezpieczyć ich sieć na przyszłość – mówi Peter Coppens, wiceprezes ds. portfolio produktów w Colt Technology Services.

Naszym celem jest zapewniać łączność w tym nietypowym okresie, a nowe usługi są kolejnym rozszerzeniem naszych działań umożliwiających cyfrową transformację, niezależnie od tego, jak szybko zmiana miałaby się dokonać – dodaje.

Oba rozwiązania są dostępne na całym świecie od początku maja.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk