• Odbierz prezent
Colt wprowadza łączność z wieloma chmurami opartą na SD WAN

Colt Technology Services ogłosiło wprowadzenie dostępu do wielu chmur na swojej wielokrotnie nagradzanej platformie SD WAN. Nowa usługa łączności z wieloma chmurami jednocześnie, może nakłonić kolejne przedsiębiorstwa do przeprowadzenia cyfrowej transformacji.

Oferta łączności poprzez SD WAN z wieloma chmurami pozwala firmom na korzystanie z jednego połączenia z wieloma dostawcami usług w chmurze (CSP), w tym połączeń bezpośrednio z chmury do chmury, co zapewnia większe bezpieczeństwo, szybkość i niższe opóźnienia w porównaniu z łączeniem przez publiczny internet. Colt SD WAN zapewnia też dostęp do danych poprzez rozpoznawanie aplikacji i funkcje sterowania ruchem w celu zwiększenia dostępności i wydajności dostępu do usług w wielu chmurach.

Nowa oferta wspierana jest przez Colt IQ Network. Wykorzystując własną, gęstą sieć światłowodową, Colt pozwala przedsiębiorstwom korzystać z kompleksowego, bezproblemowego połączenia z chmurą. Gotowa publiczna i prywatna komunikacja sieciowa Colta z dostawcami usług chmurowych na całym świecie - w tym Amazon Web Services, Google Cloud i Microsoft Cloud Azure oznacza, że ​​niezależnie od dowolnej kombinacji platform chmurowych wybranych przez przedsiębiorstwo, ruch aplikacji zostanie zoptymalizowany tak, aby obierał najbardziej bezpośrednią ścieżkę.

Przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu stosują podejście hybrydowe lub oparte na wielu chmurach równocześnie, co pozwala im szybciej wdrażać aplikacje i przenosić procesy o kluczowym znaczeniu do infrastruktury najlepiej dostosowanej do ich potrzeb biznesowych, jak widzieliśmy po sukcesie Anthos Google Cloud – powiedział Kevin O'Kane, dyrektor ds. współpracy w Google Cloud. – Cieszymy się, że Colt rozszerzy swoje możliwości dostarczania firmom lepszej łączność z wieloma środowiskami chmurowymi – zaznaczył.

W kolejnej dekadzie nastąpią poważne zmiany w podejściu do przetwarzania danych w chmurze. Ostatnie badania przeprowadzone przez Colt wykazały, że 96 procent managerów wysokiego szczebla z sektora IT, jest przekonanych o potrzebie przeniesienia kluczowych funkcji biznesowych do chmury. Badanie wykazało również, że 86% firm stosuje rozwiązania oferowane w różnych chmurach, co pokazuje, że ​​większość przedsiębiorstw opiera swoją cyfrową transformację na wielu środowiskach chmurowych równocześnie.

Coraz więcej przedsiębiorstw przenosi swoje krytyczne operacje biznesowe do chmury i korzysta w tym celu z wielu środowisk chmurowych. Współpraca w zakresie łączności z partnerem, który może zapewnić szybko skalowalną, wysoce wydajną i bezpieczną łączność z jednym lub wieloma środowiskami chmurowymi, nigdy wcześniej nie była tak ważna – powiedział Peter Coppens, wiceprezes ds. portfolio produktów Colt.

Korzystając z oferty łączności poprzez SD WAN z wieloma chmurami, firmy mogą zyskać lepszą efektywność, bezpieczeństwo, skalowalność i wydajność, uzyskując dostęp do wszystkich swoich usług w chmurze za pomocą sprawnej, ujednoliconej infrastruktury. Pozwala to skoncentrować się na dalszym rozwoju – dodał.

Oferta SDK WAN firmy Colt od dawna jest postrzegana jako wiodąca na rynku, ostatnio zaś usługa ta została doceniona przez Network Transformation Awards, a dostawca został wskazany jako pionier i innowator technologii SDN i NFV.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk