• Odbierz prezent
Colt uruchamia SD WAN 2.0

Firma Colt Technology Services wzmacnia swoją ofertę SD WAN, wprowadzając usługę SD WAN 2.0. Inwestując we własną sieć, umożliwia przedsiębiorstwom szybkie reagowanie na zmiany, zapewniając płynną i wolną od zakłóceń pracę użytkownika.

Nowa wersja została stworzona w odpowiedzi na ewolucję rynku zarządzanych usług WAN, a także ciągłe zmiany wymagań z jakimi obecnie zmagają się przedsiębiorstwa. Podstawowym wyzwaniem, jest dostosowanie cyfrowej transformacji do nieoczekiwanych zmian na rynku. Firmy potrzebują rozwiązania SD WAN, które wykracza poza prostą optymalizację transportu danych w ramach sieci.

SD WAN 2.0 wprowadza szereg ulepszeń, które dostosowują SD WAN do zmieniającego się środowiska sieciowego klientów. Działające w warunkach pandemii firmy będą potrzebować długoterminowego rozwiązania, które pozwoli zaspokoić potrzeby ich rosnącej zdalnej siły roboczej, w tym optymalizacji aplikacji w chmurze, zabezpieczenia dynamicznej krawędzi sieci, kompleksowej kontroli aktywności w sieci oraz możliwości szybkiego i efektywnego skalowania.

W ramach ulepszeń SD WAN 2.0, Colt wprowadza nowe funkcje, aby sprostać tym wymaganiom - pakiet optymalizacji sieci WAN, zaawansowane udoskonalenie zapory sieciowej, rozszerzony wgląd w sieć i opcjonalną możliwość samodzielnej instalacji CPE.

Pakiet optymalizacji sieci WAN wykorzystuje techniki klonowania pakietów i Forward Error Correction (FEC), dostarczając użytkownikom końcowym poprawę jakości i szybkości aplikacji o strategicznym znaczeniu w ich sieci.

Usuga zwiększonego bezpieczeństwa na brzegu sieci Colta (SASE) oferuje 3-poziomowe zabezpieczenia w WAN, LAN i DMZ klienta i jest w stanie obsługiwać zintegrowaną ochronę Dynamic NAT i DDoS.

Nowa, zaawansowana platforma analityczna, oparta na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym (AI / ML), zapewnia klientom pogłębione i bardziej szczegółowe raporty dotyczące ruchu sieciowego.

Z kolei funkcja Self-Install CPE od Colt, oferuje klientom opcję bezpiecznego i szybkiego włączenia usługi SD WAN, w dodatku jest korzystniejsza cenowo w porównaniu z instalacją przeprowadzoną przez firmę trzecią.

Od momentu uruchomienia w 2016 roku, Colt SD WAN jest liderem w dziedzinie innowacji w zarządzanych usługach WAN. Łącząc skalę i zasięg sieci Colt IQ z szerokią ofertą funkcji, Colt stworzył wiodące na rynku rozwiązanie, umożliwiające przyspieszenie cyfrowej transformacji i dostosowywania się do zmian. Colt SD WAN 2.0 jest kolejnym krokiem rozwoju.

Colt od kilku lat sukcesywnie inwestował w SD WAN. Kiedy uruchamialiśmy usługę, widzieliśmy, że ta technologia naprawdę pomaga przedsiębiorstwom w prowadzeniu działalności, ale nie wiedzieliśmy, że pomoże w tak dużej i szybkiej transformacji, jaka dokonała się w tym roku – powiedział Peter Coppens, wiceprezes ds. portfolio produktów firmy Colt,

Cieszymy się, że możemy nadal rozwijać ofertę z SD WAN 2.0. Jesteśmy przekonani, że nowy zestaw funkcji umożliwi klientom przyspieszenie rozwoju biznesowego, dzięki udoskonalonemu user experience, zaawansowanej analityce i kompleksowym zabezpieczeniom – zaznaczył.

Nowe funkcje SD WAN, to tylko jedno z wielu nowych rozwiązań, jakie Colt ogłosił już w tym roku. Wcześniej wprowadzona SD WAN Multi-Cloud, umożliwia klientom wykorzystanie jednego połączenia w celu dotarcia do wielu dostawców usług w chmurze poprzez SD WAN. Colt uruchomił także optymalizację VoIP i obsługę IPv6 – obie w oparciu o SD WAN.

Colt został niedawno uznany za „Strong Performer” (Solidnego wykonawcę) w raporcie Forrester Wave™: Software-Defined WAN Services, dla czwartego kwartału 2020.

______________________________________________________________________


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk