• Odbierz prezent
Colt i IBM przyspieszają wdrażanie przetwarzania brzegowego
fot. freepik.com

Colt Technology Services przy wykorzystaniu usługi IBM Cloud Satellite będzie wprowadzać innowacje i zapewniać klientom większą elastyczność w zakresie wdrażania hybrydowych aplikacji chmurowych na brzegu sieci. Umożliwi im również korzystanie z chmury rozproszonej.

Dzięki połączeniu usługi IBM Cloud Satellite z platformą brzegową Colt, klienci obu firm zyskają większą elastyczność wdrażania, szybkość przetwarzania danych, bezpieczeństwo i wydajność. IBM Cloud Satellite umożliwia firmom bezpieczne wdrażanie IBM Cloud w dowolne miejsce, w którym przetwarzają dane. Klienci będą mogli korzystać ze spójnego i bezpiecznego zestawu usług w chmurze, takich jak sztuczna inteligencja, bezpieczeństwo i automatyzacja, niezależnie od tego, czy przetwarzają dane w chmurze publicznej czy prywatnej, lokalnie czy na brzegu sieci.

Colt we współpracy z IBM ma również zamiar rozwijać przypadki użycia klientów wymagające małych opóźnień w przetwarzaniu, np. takich które wykorzystują sztuczną inteligencję, 5G i IoT. Te przypadki użycia będą mogły zostać wdrożone w całej sieci IQ firmy Colt. Pogłębione partnerstwo, w połączeniu z sieciami na żądanie Colta i bezpiecznymi możliwościami sieci SD WAN, przyczyni się również do dalszego postępu w zakresie cyfrowej transformacji klientów.

Połączenie naszej oferty dedykowanego dostępu do chmury na żądanie (DCA on demand) z możliwościami IBM oznacza, że ​​możemy wspólnie przekształcać krytyczne dla biznesu aplikacje korporacyjne szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, jednocześnie umożliwiając przekroczenie kolejnej granicy korporacyjnego IT dzięki rozwiązaniom brzegowym i 5G – powiedziała Keri Gilder, dyrektor generalna Colt.

Rozszerzając nasze partnerstwo z Colt, pomagamy klientom wykorzystać otwarte technologie chmury hybrydowej, aby uzyskać lepszą elastyczność wdrażania, większe bezpieczeństwo i dostęp do zaawansowanych usług, które pomogą im wprowadzać innowacje do swoje działalności. Portfolio Colt IQ Network i On Demand w połączeniu z IBM Cloud Satellite, a także nasze wiodące na rynku kompetencje i dogłębna wiedza branżowa przyspieszą transformację cyfrową i wyniki biznesowe Colta i jego klientów – skomentował Steve Canepa, globalny dyrektor generalny i dyrektor zarządzający IBM Communications Sector.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić partnerstwo, Colt wykorzysta model świadczenia usług sieciowych IBM oraz IBM Global Business Services, wiodącego integratora usług w branży telekomunikacyjnej, umożliwiając dostarczanie i przyspieszenie ewolucji portfolio produktów Virtual Networking. Umożliwi to bezproblemowe świadczenie usług, które będą wspierać migrację krytycznych aplikacji do chmury dla klientów końcowych, zmniejszając ryzyko. Jest to kolejny obszar, w którym Colt i IBM chcą współpracować.

Colt niedawno skupił się na zacieśnianiu współpracy z dostawcami usług w chmurze (CSP) w ramach swojej trzyletniej strategii, zakładającej większą integrację pomiędzy tym jak rozwijana jest sieć IQ Colt a wymaganiami przedsiębiorstw na zwiększoną łączność z chmurą.

Portfolio usług chmurowych Colt opiera się na sieci Colt IQ Network, która zapewnia klientom lepszą wydajność, lepszą kontrolę, elastyczność i skalowalność, łącząc wiodącą w branży obsługę klienta z nagradzanymi innowacjami. Gęsta sieć światłowodowa będąca w pełni własnością firmy Colt i obsługiwana przez Colt, umożliwia przedsiębiorstwom korzystanie z kompleksowego, bezproblemowego połączenia z chmurą.

IBM jest światowym liderem w dziedzinie chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji, obsługującym klientów w ponad 170 krajach. Jako wiodącą platformę do zaspokajania potrzeb biznesowych klientów wykorzystuje i rozwija hybrydową platformę chmurową - Red Hat OpenShift. IBM jest również zaangażowany w pełnienie roli odpowiedzialnego zarządcy technologii.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk