• Odbierz prezent
Coloplast Business Centre – 10 lat nieustannego rozwoju

Na samym początku nasze centrum w Szczecinie miało pełnić rolę przede wszystkim centrum rozliczeniowego. Mam wrażenie, że wówczas nikt nie spodziewał się, że rozwinie się ono aż na taką skalę. – podkreśla Wojciech Faszczewski, Prezes Zarządu Coloplast Business Centre. Obecnie Business Centre jest jedną z najważniejszych lokalizacji dla całej firmy. W tym roku inwestycja w Szczecinie obchodzi dziesięciolecie swojego istnienia.

Zlokalizowane w Szczecinie Coloplast Business Centre to pierwsza i jedyna tego typu inwestycja duńskiej firmy z branży med-tech. 10 lat po otwarciu Centrum Biznesowego, prowadzone są stąd globalne działania w takich obszarach jak IT, zasoby ludzkie, marketing oraz administracja zamówień. Finanse, które były podstawą funkcjonowania Centrum na początku, stanowią obecnie niecałe 30% wszystkich działań koordynowanych z biura w Szczecinie.

Partnerstwo i wsparcie w ponad 40 krajach

Obecnie Centrum w Szczecinie odgrywa kluczową rolę dla ponad 40 rynków na całym świecie, gdzie obecna jest nasza firma. Pracownicy kontrolują stąd 100% procesów z obszaru HRIT (human resources information technology) oraz IT, 98% działań z obszaru marketing lead oraz 92% wszystkich operacji finansowych. – dodaje Wojciech Faszczewski. Ze względu na intensywny rozwój kompetencji stale zwiększa się także zatrudnienie w Coloplast Business Centre. Od 2016 do 2019 roku liczba pracowników wzrosła z 300 do ponad 400 osób. Od swojego początku w roku 2009, każdego roku firma tworzy i obsadza tu średnio 40 nowych etatów.

Jakość potwierdzona nagrodami

Działalność Coloplast Business Centre w Szczecinie była wielokrotnie doceniana, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Centrum Biznesowe jest m.in. laureatem Gazeli Biznesu 2018, Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecina 2018, tytułu Pracodawca Roku Północnej Izby Gospodarczej oraz kampanii The Most BeLOVEd SSC in Poland oraz finalistą konkursów CEE Shared Services and Outsorcing Awards (3 lata z rzędu) oraz SYMBOL award w kategorii CSR.

Nagrody i wyróżnienia, choć oczywiście bardzo miłe, nie są dla nas celem samym w sobie. To raczej dowód na to, że przyjęta strategia rozwoju jest właściwa i doceniana zarówno przez naszych pracowników, jak i środowisko zewnętrzne. Jest to również z pewnością nieocenione źródło dodatkowej motywacji, dzięki czemu możemy sukcesywnie się rozwijać. – podkreśla Wojciech Faszczewski. – Mimo sukcesów nie osiadamy na laurach. Głęboko wierzę w to, że nasze Centrum Biznesowe w Szczecinie to dopiero początek zaangażowania firmy Coloplast w Polsce.

About Coloplast

Danish medical device company Coloplast develops products and services designed to make life easier for people with intimate health conditions. Coloplast listens to end-users to better understand their needs and responds by bringing the best ideas to market in the form of medical devices and service solutions.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk