• Odbierz prezent
kryptowaluty tokeny Coinbase giełda kryptowalut

W ostatnim czasie giełda kryptowalut Coinbase poinformowała o swych nowych planach. Ma zamiar zwiększyć liczbę oferowanych aktywów. Co wiadomo o nowej strategii Coinbase?

 

25 września giełda kryptowalut Coinbase poinformowała na swym blogu o swej nowej strategii, która pozwoli na to, że nowe aktywa cyfrowe będą szybciej stawały się przedmiotem notowań. Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie listy notowanych aktywów o wszystkie te, które są zgodne z lokalnym prawem, co oznacza, że niektóre kryptowaluty czy tokeny notowane na platformie będą mogły być dostępne tylko dla klientów w określonych jurysdykcjach.

 

Obowiązki emitentów

Emitenci tokenów, którzy będą chcieli wprowadzić swe tokeny na Coinbase, będą musieli wypełnić specjalny formularz, który będzie następnie oceniony przez pracowników giełdy. Początkowo nie będzie żadnej opłaty aplikacyjnej, jednak Coinbase zastrzega sobie prawo do wprowadzenia takiej opłaty w przyszłości, aby pokryć koszty prawne i operacyjne związane z oceną i notowaniem nowych aktywów. Tokeny będą oceniane według wytycznych „Digital Asset Framework” opracowanych przez giełdę. Wymagane od emitentów dane będą dotyczyć: technologii, zgodności z regulacjami, podaży, popytu i innych danych ekonomicznych, takich jak struktura sprzedaży tokenów i dodatkowe korzyści.

 

Nowe aktywa rutyną dla Coinbase

Jak informuje portal „Finance Magnates”, jednym z powodów wprowadzenia nowego rozwiązania przez Coinbase, jest to, że gdy do tej pory giełda informowała o wprowadzeniu nowych kryptowalut do obrotu na swej platformie, ich cena rosła, co prowadziło do oskarżeń o pompowanie ceny.

W jednym z wywiadów CEO Coinbase – Brian Armstrong wyraził nadzieję, że wprowadzanie nowych aktywów na Coinbase przestanie być wielkim wydarzeniem, a stanie się czymś rutynowym. CEO giełdy po raz pierwszy wspomniał o planach notowania dużej liczby nowych aktywów kilka tygodni temu na konferencji w San Francisco. Wówczas powiedział w jednym z wywiadów, że w ciągu najbliższych lat na platformie pojawią się setki tokenów, a być może nadejdzie dzień, kiedy będą ich miliony.

Coinbase wspomina na swym blogu, że dostrzega potencjał tysięcy aktywów cyfrowych różnego rodzaju, takich jak kryptowaluty, tokeny, forki, stablecoiny i kolekcjonerskie.

Jak do tej pory Coinbase wspiera 5 kryptowalut: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH)Ethereum Classic (ETC) i Litecoin (LTC).

W lipcu giełda poinformowała o planach wprowadzenia do handlu kolejnych nowych pięciu kryptowalut: Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) i 0x (ZRX).

Czytaj także: Coinbase wprowadzi do oferty nowe kryptowaluty - kurs reaguje

Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, poinformowała w piątek 13 lipca o planach wprowadzenie do swojej oferty pięciu nowych kryptowalut, takich jak: Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) oraz 0x (ZRX).   Coinbase poinformował w swoim .. Czytaj
Coinbase wprowadzi do oferty nowe kryptowaluty - kurs reaguje

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk