• Odbierz prezent
Cofnięcie w Europie i nieznaczne wzrosty na Wall Street
fot. freepik.com

Na początku nowego tygodnia handlowego możemy obserwować gorsze nastroje. Mimo, że sesja w Europie rozpoczęła się bez większych zmian, tak z godziny na godziny przecena przybierała na sile. Ostatecznie niemiecki DAX stracił dziś 1,17%, francuski CAC40 przecenił się 1,56%, a londyński FTSE100 osunął się 0,76%. Kontrakt oparty o indeks DAX (DE30) nie zdołał utrzymać się powyżej szczytów z końcówki sierpnia przy 16060 pkt i cofnął do okolic średniej wykładniczej z ostatnich 100 okresów przy 15860 pkt, która jak na razie powstrzymała dalszą przeceną. W przypadku przebicia poniżej niewykluczony jest powrót notowań w kierunku kluczowej długoterminowej strefy wsparcia przy 15600 pkt.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Patrząc na nasz polski rynek, obserwowaliśmy gorsze nastroje. Indeks dwudziestu największych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odnotował ponad 1,5% przecenę. Tylko cztery spółki z WIG20 zamknęły dzień na plusie, były to: Grupa Kęty, Dino Polska, Asseco i JSW. Pozostałe znalazły się pod kreską. Najmocniej traciły akcje KGHM (-3,68%), Kruk (-3,51%) i Alior Bank (-3,46%).

 

Zdecydowanie lepiej radzi sobie dziś Wall Street. Przed godziną 19:00 amerykańskie indeksy giełdowe notują nieznaczne wzrosty. Dow Jones i S&P500 zyskują około 0,2%, z kolei Nasdaq dodaje 0,1%. Pod kreską notowany jest Russell 2000, który traci niecałe 0,3%. Inwestorzy wyraźnie wyczekują na środową decyzję Fed ws. stóp procentowych. Oczekiwania rynkowe zakładają, że FOMC nie zdecyduje się na podwyżkę, jednak kluczowe dla dalszego kierunku na indeksach będzie to, jak będzie to, czy to już koniec cyklu, czy może zobaczymy jeszcze jeden ruch w tym roku.

Zobacz takżeMimo zakupu innowacyjnej technologii, akcje Orlenu spadają ze względu na wybory?

 

Nota prawna


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot. Autora możesz obserwować na LINKEDIN 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk