• Odbierz prezent
Cofnięcie na kursie euro EUR/PLN. Dolar do jena (USD/JPY) utrzymuje szczyty. Dzień na rynkach finansowych

W ostatnim dniu czerwca rozliczenia na koniec okresu mogą dostarczać głównych atrakcji, ale kalendarz także jest bogaty. Przed południem uwagę przyciągną odczyty inflacji z Polski i Eurolandu. Później mamy PKB z Kanady, Chicago PMI i indeks nastrojów konsumentów z USA. Interesujące mogą być też wypowiedzi przedstawicieli Banku Anglii, EBCFed z największą uwagą na przemówieniu prezesa Fed Powella w Kongresie w temacie odpowiedzi banku na pandemię.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Rynek akcji w Azji zmierza do odnotowania najlepszego kwartału od 2009 r., realizując odbicie po złamaniu z marca. Przy panującej huśtawce nastrojów, tym razem optymizm związany z odbiciem gospodarczym przyćmiewa obawy o rosnącej liczbie przypadków zachorowań na koronawirusa w USA.
  • Wskazówką dla inwestorów była mocna sesja na Wall Street, gdzie Dow Jones wzrósł o 2,32 proc., a S&P500 o 1,47 proc.
  • Wśród danych, w USA pozytywnie zaskoczył wzrost indeksu podpisanych umów kupna domów (44,3 proc. m/m, prog. 19,3 proc.), a dziś lepiej od prognoz wypadają indeksy PMI dla przemysłu (50,9 vs 50,5) oraz usług (54,4 vs 53,6).
  • Japoński Nikkei225 rośnie dziś o prawie 2 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc., a koreański KOSPI rośnie o 1,7 proc.
  • USA cofnęły specjalny status handlowy Hong Kongu po tym, jak Chiny zatwierdziły nowe prawo bezpieczeństwa w mieście. Decyzje były oczekiwane i na rynku są dziś ignorowane. Hang Seng rośnie o 0,9 proc.
  • Na rynku walutowym obserwowane są niewielkie ruchy. Po umocnieniu kursu dolara USD z drugiej części dnia w poniedziałek, dziś kurs euro do dolara EUR/USD stanął przy 1,1240, kurs funta względem dolara GBP/USD odbija do 1,23, kurs dolara wobec jena USD/JPY utrzymuje wczorajsze szczyty na 107,75.
  • Kurs euro do złotego EUR/PLN cofnął się do 4,4530.
  • Na rynku towarowym ropa WTI cofa się do 39,5 USD/b po poniedziałkowym dwudolarowym rajdzie pod 40 USD/b. Złoto utrzymuje się przy 1770 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk